Laura Põld tuntud maastikuinstallatsioonide näitusel Gut Gasteilis Austrias

Laura Põld

27. aprillil kell 18.00 avatakse Gut Gasteili galeriis uued näitused ning esitletakse sel kevadel lisandunud töid maastikus.

Galeriis avatakse Austria kunstnike Herwig Zensi ning Anna Maria Brandstätteri maali- ja graafikanäitus. Maastikus esitletakse Eesti kunstniku Laura Põllu tööd “Das Ende der Landschaft, das Ende der Stadt”, Austria kunstnike Andreas Seichteri ja Matthias Würfeli installatsiooni ning Charlotte Seidli keraamilisi skulptuure „4 Wartende auf Steinen“ ja Johannes Seidli, Reinhard Wurmi ja Joan Mihale koostööprojekti “Baum-Raum”.

Kunst in der Landschaft 2013

Alates 1992. a on Charlotte ja Johannes Seidl pakkunud kunstnikele maailma eri paigust võimalust teostada oma skulptuur või installatsioon maastikus. Etteantud teema põhjal kavandatud ja kunstnike poolt kohapeal loodud objekte, skulptuure ja keskkondi ümbritseb 16 hetkarit heinamaad ja metsa. Tööd jäävad maastikku keskmiselt kaheks aastaks ning nähtaval on ligi 30 kunsnitku tööd nii Euroopast, USA-st, Aasiast kui Aafrikast. “Kunst in der Landschaft” on aset leidnud juba 9 korral, intervalliga iga kahe aasta järel.

Charlotte ja Johannes Seidl on kunstnikepaar, kes on 20 aasta vältel lisaks nende endi mastaapsele loomingule tegelenud näituste kureerimise ja korraldamisega galeriis ning maastikus. Lisaks on Seidlid ka lambakasvatajad ning peavad galerii juures biopuhvetit, kus pakutakse kvaliteetset kohalikku söögi- ja joogipoolist.

Laura Põld (s.1984) on õppinud Tartu Ülikoolis maali ning Eesti Kunstiakadeemias keraamikat. Töötab maali, tekstiili, video ja installatsiooni alal ning sünteesib neid kohaspetsiifilistes keskkondades.  Osalenud arvukatel näitustel Viinis, Berliinis, Düsseldorfis, Varssavis, Vilniuses, Moskvas, Riias ja mujal. Elab ja töötab Tallinnas ja Viinis. Kunstniku kodulehekülg: www.laurapold.com

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht