Lembe Ruben “Joonega piiratud” HOP galeriis

Hop

Lembe Ruben

JOONEGA PIIRATUD

26.04. – 14.05.2013

HOP galerii

Tallinn

Näituse avamine neljapäeval 25. aprillil kell 17.00.

Graafik Lembe Ruben eksponeerib Hop galeriis joonistustesarja “Lolly Popp” mis on peamiselt sündinud pastaka, geelpliiatsi ja paberi vahendusel ning kus kunstnik jätkuvalt tegeleb „automaatse joonistamise“ ja alateadvuse kujundi teemaga. Ruben on aastaid huvitunud alateadvusest tulenevast automatistlikust kujundlikkusest loomingus. Seda teemat uuris ta ka oma magistritöös (Eesti Kunstiakadeemia 2002). Samal meetodil valminud graafilised lehed olid eksponeeritud ka märtsikuus Vabaduse galeriis näitusel „Dilemma“.  Avataval Hop galerii näitusel on „joonega piiratud“ inimene ja ühiskond ning nende endi seatud piirid. Samas tähistab see pealkiri ka Rubeni joonistusstiili kus tihtipeale eksisteerib vaib kontuuriga edasiantu.

Näituse „teise osana“  näeme animatsiooni „Mängutoos“ mis keskendub naiseksolemise klaustrofoobilisele mängule piiratud alal.

Lembe Ruben:

Minu joonistused on joonteks tõlgitud naljakas joondumine seatud normide järgi ja võimupiiride mahajoonistamine. Normide autor on aga sageli inimpsüühika oma hirmude, ihade ja edasiarengut piiravate sundmõtetega.

Lutsukomm täidab piltidel erinevaid rolle. Pealtnäha on ta hea ja ihaldusväärne, sisult sünteetiline ja mürgine. Iidol, keda kummardada. Ilus unelm, mille poole pürgida ja mille järgi joonduda. Kõik see, millega massid kergesti kaasa lähevad; pimestav eeskuju; moeikoon; ahvatlev aga sisutühi; edev ja võimukas; kohustuslik – sa pead teda lutsima kuni süda on paha.

Tänu: Lauri Laasik, Kaupo Kangur

Näitust toetab Kultuurkapital.

Näitusi Hop galeriis toetab Eesti Kultuuriministeerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht