Lennusadam avab kevadhooaja uue labürintnäituse ja NUKU teatri etendusega

Triin Visnapuu-Sepp

3. märtsil kell 14:00 avab Lennusadam oma kevadhooaja, mille keskmes on möödaniku unistajad ja tänapäevased leiutajad.

Esmakordselt pärast läinudkevadist avamist tuleb Meremuuseumi Lennusadam välja kevadhooaja programmiga. Lennusadama kevadhooaeg algab labürintnäituse „Allveefantaasiad: Jules Verne’i ja Ottomar Gerni unistused“ avamisega ning NUKU teatri etenduse „20 000 ljööd vee all“ esietendusega. Hooaeg kestab jaanipäevani ning lisaks näitusele ja etendustele oodatakse inimesi osalema põnevas filmiprogrammis, õpiköökides, arutelusarjas ning peredele ja sõpruskondadele mõeldud nutikatel võistlustel.

„Meie jaoks on märgilise tähendusega, et enne aastaseks saamist saame pakkuda sisukat programmi, mis kindlasti toob põnevust paljude külastajate kevadesse,“ rääkis Lennusadama tegevjuht Ott Sarapuu.  „Allveekinos linastuvad legendaarsed mängufilmid „Das Boot“ ning „Enigma“, Leedust tuleb külla mees koos iseehitatud allveelaevaga ja Lennusadama lahtistel meistrivõistlustel saab end proovile panna mitmetel taibukust nõudvatel aladel,“ tõi ta näiteid.

Lennusadama kõige esimene näitus „Allveefantaasiad: Jules Verne’i ja Ottomar Gerni unistused“ avatakse 3. märtsil kell 14.00 ning sellest saavad osa lisaks kutsutud külalistele ka kõik need, kes sel ajal on muuseumisse tulnud. Näitus keskendub kahele 19. sajandi unistajale, nende leiutistele ning kutsub külastajaid kaasa mõtlema, missugused tänased unistused võiksid tulevikus teostuda.

Näituse kuraatorid on Anna-Liisa Õispuu, Krislin Kämärä ja Roman Matkiewicz. Kujunduse on teinud Andrus Kõresaar, Liina Rohtlaan ja Marko Ausma Produktsioonigrupist.

3. märtsil toimub ka NUKU teatri esietendus „20 000 ljööd veel all“. Lavastuse teeb eriliseks enneolematu mängupaik, sest esmakordselt tehakse Lennusadamas teatrit. „Meil on väga hea meel, et saame märtsis ja aprillis muutuda teatrisaaliks ning inimestel on võimalus näha muuseumi hoopis teise nurga alt,“ lisas Ott Sarapuu. „See on samaaegselt seikluslik ja müstiline, nagu Lennusadamgi,“ selgitas ta. Saladuslikust kapten Nemost jutustav lavalugu on tehniliselt üsna ebatavaline: teatritükk liigub mööda Lennusadama angaare kõigil kolmel tasandil ja publikuni jõuab heli kõrvaklappide kaudu.

„20 000 ljööd vee all“ on Jules Verne’i samanimelisel teosel põhinev seikluslugu.  Etendust mängitakse Lennusadamas märtsis ja aprillis kokku enam kui 20. korral ning see on mõeldud vaatajatele alates 7. eluaastast. Etenduses mängivad Andres Roosileht, Riho Rosberg, Anti Kobin, Tarmo Männard ja Lee Trei, kaasa teeb NUKU noortestuudio. Etenduse dramatiseeringu kirjutas Ingel Undusk, lavastaja on Vahur Keller, kunstnik Jaanus Laagriküll külalisena Ugalast, valguskujundaja Triin Rahnu ja muusikaline kujundaja on  Liina Kullerkupp. Seoses Lennusadama muutumisega teatriks on etenduse päevadel muuseum avatud etenduse ajal vaid teatrikülalistele. Täpsemad ajad Lennusadama koduleheküljel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht