Leonardo Meigase näitus “Head ajad” Kiek in de Kökis

Ellen Tõemeel

Disainer Leonardo Meigase näituse „Head ajad“ avamine toimub sõbrapäeval, 14. veebruaril kell 17 Kiek in de Köki suurtükitornis.

Heie Treieri annotatsioonist: „Meigase loomeaastate jooksul võib tõmmata mõttelise joone Moskvast Londonisse. 1980ndate I poolel saadud töökogemus ida metropolis andis tõelise mastaabitunnetuse. Viimastel aastatel on töökogemus kandunud aga lääne metropoli suunas. Seega võib Meigast nimetada ka eesti kultuuri saadikuks, kelle diplomaatiliseks keeleks on disain.

Leonardo Meigas on kokku pannud oma tööd alates 1974. aastast kuni vahetu kaasajani. Ligi nelja aastakümnesse jääb ühe majanduslik-poliitilise süsteemi asendumine teisega. Kunstiteaduslikust aspektist peaks erilist huvi pakkuma loomingu varasem (postmodernistlik) periood, kuna see materjal on paljus hävinud ja raskemini kättesaadav.

Näitusel on reprodena esitletud niihästi graafilist- ja tootedisaini – ettevõtete tunnusgraafika, keraamikasarjad, kellad jm – kui ka monumentaalseid installatsioone, nagu näiteks sajandivahetuse puhuks Vabaduse väljakule püstitatud helendav hiidsõõr, mis toimis ühtlasi Tallinna tutvustava rahvusvahelise meediaobjektina, jt. Meigas on läbi aastakümnete püüelnud disaini pelgalt dekoratiivsest näivusest sümbolistlike ja tähenduslike mõõtmete poole, olgu tegemist väike- või suurvormiga. Üheks teda huvitavaks valdkonnaks läbi aastakümnete on olnud aeg ja ajanäitamine kui meditatiivne ja filosoofiline teema.“

Näitus Kiek in de Kökis jääb avatuks 29. veebruarini (T-P kl 10-17.30).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht