Liisi Tamme ja Arno Tamme näitus “Valged valed” Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumis 4. maist 30. maini

Annika Teras

4. mail kell 16.00 avatakse Paldiskis Amandus Adamsoni Ateljeemuuseumi kõrvalhoones ja muuseumi aias näitus “Valged valed”. Näitus on valminud kunstnik Liisi Tamme ja helilooja Arno Tamme koostööna ning jääb avatuks 30. maini.

“Näituse idee sai alguse Paldiski linnast, kuhu mind kutsuti. Mulle meeldib Paldiski juures tema teatav eraklikkus ja kummalisus. Seetõttu tahtsingi just siia midagi kohaspetsiifilist luua,” tutvustab näituse tagamaid Liisi Tamm. Näitus kasutab ühise nimetaja valge all ära heli-, valgus- ja erinevatest materjalidest füüsilisi objekte. Näha saab nii ruumi- ja heliinstallatsiooni kui ka pehmeid toole ja klaasist kupleid.

“Me elame igapäevaselt ja pidevalt suuremate ja väiksemate valede keskel,” avab näituse kontseptsiooni Arno Tamm. “Meie ühiskond on valetamisest saastunud. Enamik inimestest ei saa tihti arugi, kuidas neile naeratades ja õlale patsutades otse näkku valetatakse.” “Näitus väljendab meie vastuseisu avaliku valetamise aktsepteerimisele,” täpsustab Liisi Tamm. Seda ideed realiseerivad ka näitusel esindatud tööd. Näitusega soovivad autorid juhtida tähelepanu igapäevaselt meie ümber levivate valede ja varjamiste tohutule hulgale. “Hämmastav on, kuidas me oleme selle olukorraga nii harjunud, et me tihti isegi ei üllatu, kui vahel keegi silma pilgutamata sulaselgelt valetab,” lisab Liisi Tamm.

Liisi Tamm on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias magistriõpingud klaasikunsti erialal. Ta on osalenud nii mitmetel klaasikunsti näitustel, kui löönud kaasa ka linnaruumi projektides. Arno Tamm õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias René Eespere juures heliloomingut. Muusikuna on ta osalenud erinevates projektides nii laulja, instrumentalisti kui arranžeerija ja muusika autorina. Käesolev näitus on nende kahe esimene koostööprojekt.

Muuseum on avatud kolmapäevast pühapäevani kella 11st 18ni.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht