Lilian Mosolaineni maalide näitus „Vaigista mu süda“ Õpetajate Majas

Olete oodatud külastama Lilian Mosolaineni maalide näitust „Vaigista mu süda“ Tallinna Õpetajate Maja Kunstigaleriis (Rae kojaplats 14).
Kunstiteadlane Mirjam Peil on Mosolaineni loomingu kohta öelnud nii: “Lilian Mosolainen tuli kunstiellu 1980. aastate lõpu uusekspressionismi lainega, Rühm T algtuumikus. Erinevalt kaaslastest, kes ekspressionismi vaid etapina läbi proovisid, leidis Mosolainen, et selle perspektiivse arengutee intensiivne väljenduslikkus on talle sisemiselt omane”.
(Tanel Tomson 17.01.2012 / Sirp.ee)

Lilian Mosolainen tuli kunsti kaheksakümnendate lõpukolmandikul. Kunstnik seostus selles energilises ärkamises Rühm T-ga  – mitmenäolise ja uusekspressionistliku rühmitusega, kellele polnud võõras ka raevukas pintslikiri. Ometi jäi ta ka ekspressionistlikku maalilaadi tunnistades vaoshoituks ja eelistas seda sobitada klassikalise maalikooliga. Mistõttu võib öelda, et Mosolainen jõuab loomingulises väljenduses aeg-ajalt ka leppimiseni.
Kunstniku peamiseks tehnikaks on õlimaal lõuendil. Lilian Mosolainen sünteesib oma ekspressiivsetel maalidel värvi ja kompositsiooni. Mosolaineni loomingu omapäraks on hoogsate joonte ja värviharmooniate ilu. Tulemuseks on väljapeetud tonaalsustes koloriidimaalid, mis on algusest lõpuni läbi viidud ühes värvihelistikus ja mõjuvad ehk ka dekoratiivsena.
Näitusel eksponeeritud 14 lõuendil näeb hääletu joone ja kireva värvi lahingut.
Näitus on avatud kuni 30.07.2016.
Näitust saab vaadata E-R kl 9-17.30, L-P ja muudel aegadel kui maja on sündmuste tõttu avatud. Info tel 615 5160.
Näituse korraldaja on Lilian Mosolainen.
Rohkem kunstnikust: mosolainengalerii.weebly.com

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht