Loominguline õhtu Vilmantas Marcinkeviciusega Uue Kunsti Muuseumis kolmapäeval, 20.juunil kell 16:00!

Uue Kunsti Muuseum

Pärnu Uue Kunsti Muuseumis toimub kolmapäeval, 20. juunil kell 16:00 tänase leedu maalikunsti suurkuju Vilmantas Marcinkeviciuse loominguline õhtu.

Kunstnik tuleb Pärnusse, oma loomeõhtule, koos perekonnaga.

Vilmantas Marcinkevicius sündis 1969. aastal ning juba Vilniuse Kunstiakadeemias õppides avanes tema erakordne anne luua omanäolist kontrasti- ja värvirikast maailma. Marcinkeviciuse ekspressiivsed aktimaalid näivad esmapilgul olevat lapsemeelsed, ent süvenemisel avaneb neis palju kihistusi. Kirg ning pühadus, toores jõud ning piiritu hellus on Vilmantase maalides põimunud pidevalt muutuvaks elumustriks.

Ükski prohvet pole kuulus omal maal. Vilmantas Marcinkeviciuse loomingut hindab kõrgelt Taani kuninganna Margrethe II perekond, kus kunstnik on sagedane külaline. On ju kuninganna ise ka kunstnik, kelle loomingut läbivad impressionistlikud niidid, ning Margrethe II on palunud Vilmantast maalima nii ennast kui ka printsi ja printsessi.

Taanis asuvad Vilmantase galeriid (Kopenhaagenis, Roskildes ning Viborgis), tänu kelle lahkusele ja Tallinki abikäele õnnestus meil tosin suuremõõtmelist lõuendit tuua Pärnusse. Et Vilmantas Marcinkeviciuse maalid asuvad Uue Kunsti Muuseumi igasuvise näituse MEES ja NAINE altaril, siis see on meie vihje tulevikule. Nimelt on muuseumil kavas järgmisel aastal näitus PÜHA KUNST, kus kõrvuti Vilmantase religioossete taiestega eksponeerime paljude Läänemere ääres elavate kunstnike kristlikke teoseid.

Vilmantas Marcinkeviciuse vernissage´il avame ka XXVI Pärnu Filmifestivali eksperimentaalfilmide programmi, mis sel aastal koosneb inimkeha ja -hinge teemal loodud linateostest.

Kohtumiseni siis leedu esikunstniku Vilmantas Marcinkeviciuse loomeõhtul kolmapäeval, 20. juunil kell 16.00 Pärnu Uue Kunsti Muuseumis.

Mark Soosaar,

XIX aktinäituse MEES, NAINE ja LÄÄNEMERI kuraator

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht