Maakonnamuuseumidel on eeldused saada kohalikeks kompetentsikeskusteks

Ave Toots-Erelt

Muuseuminõukogu kiitis eileõhtusel korralisel koosolekul heaks ettepaneku alustada liitmuuseumi kavandamist, mis moodustuks 15 maakonnamuuseumi baasil. Uue võimaliku struktuuri loomist hakkab lähiajal arutama muuseumide ja ministeeriumi esindajaist koosnev ekspertkomisjon.

Kultuuriministeeriumi asekantsleri Anton Pärna sõnul on liitmuuseumi loomise kava eesmärk muuta muuseumid külastajatele senisest veelgi köitvamaks, mis eeldab aga nii sisuliste tegevuste kui ka finantsressursside tõhusamat kasutamist. „Eesti Kunstimuuseumi, Virumaa Muuseumide, Eesti Vabaõhumuuseumi, Tallinna Linnamuuseumi kui ka teiste riikide kogemus on näidanud, et liitmuuseumina saab olemasolevaid ressursse paindlikumalt jaotada ja sama põhimõte tagaks ka maakonnamuuseumidele ühtlaselt tugeva taseme.
 
Pärn kinnitas, et liitmuuseumi moodustumine ei too kaasa muuseumide sulgemist kohtadel, vaid nendest kujuneksid kohalikud kompetentsikeskused, kust oleks võimalik saada teavet nii ajaloo, etnoloogia, miljööväärtuste kui ka arheoloogia küsimustes. „Oma soovi teha tihedat koostööd maakonnamuuseumidega kui maakonna kultuuripärandi talletajate ja uurijatega, on väljendanud ka Muinsuskaitseamet,“ lisas Anton Pärn.
 
Kultuuriministeeriumi haldusalasse kuulub täna 26 muuseumi, neist 15 endist maakonnamuuseumi tuli Siseministeeriumi alluvusest üle jaanuaris 2008.
 
Ühtlasi otsustati moodustada komisjon, mis hakkab tegelema muuseumide infosüsteemi MuIS  sõnastike korrastamisega. Tänaseks on kõik kultuuriministeeriumi haldusala riigimuuseumid  selle infosüsteemiga liitunud, eesmärgiga muuta muuseumides olev pärand interneti teel kättesaadavaks kõigile huvilistele.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht