Maalikunstnike Liidu näitus “National Gallery. Suvila ehitamise talgud”

Vaal galerii

8. juunil kell 17 avatakse Vaal galeriis Maalikunstnike Liidu näitus "National Gallery. Suvila ehitamise talgud".

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tähelepanu on Eestis tegutseval grupeeringul, kes on kunagi loonud oma eesmärkide saavutamiseks ühingu, kuhu võivad kuuluda erinevast seisusest või usutunnistusest, erineva haridusliku või majandusliku kindlustatusega inimesed, ja kes ametlikult nimetavad end Maalikunstnikeks. Tegelikult  ei uurita nähtust ülevalt alla ega võõra pilguga, vaid tegemist on nö. sisekaemusega, Maalikunstnike Liidu enese taaskajastamisega.

Vaal galerii on pimendatud, suurel ekraanil järgnevad üksteisele tavalise eesti elu pildid: peod, koosviibimised, kokkutulekud, seltskonnad puhkusel, laste portreed, inimesed tööpostil, loodusmaastikud ränduritega, rituaalidest osa võtvad inimesed, lemmikloomadega jalutajad, suvila ehitamise talgud jne.

Saja kahekümne neljast Maalikunstnike Liidu liikmest need, kes tundsid end asjast puudutatu- või huvitatuna, on saatnud oma äranägemisel valiku  isiklikust fotoalbumist, toimub slide show.

Vaal galerii rõdul on väike näitus 10×15 cm suurustest maalidest. Veel kolm aastat tagasi tavalistest  paberfotodest üle jäänud meenutamisele viitava formaadi taaskasutus võimaldab ühtlasi ja põhiliselt esitada ülevaatlikku grafoloogilist tõestus- ja võrdlusmaterjali Eesti ametlike Maalikunstnike psühholoogiast ja käitumismustritest, alusmaterjalide ja raamide osas piirangud või soovitused puuduvad, žüriid pole, tsensuuri pole, kõik näitusele saadetud tööd on ka välja pandud.

Eesti on väiksem suguvõsa kui facebook, kõik kahtlustavad kõiki, aga keegi ei tea täpselt, kes on ja kes pole ebakultuurne, Maalikunstnike Liit on libahundi topis kontrollitud metsikusega, praktiseeritakse maa-elu.

Näitus jääb avatuks 30. juunini.

Kuraatorid: Toomas Tõnissoo ja Kadri Kangilaski.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht