Maalikunstnike Liidu näitus Vaal galeriis

Vaal galerii

Hea kunstisõber!

Olete oodatud Maalikunstnike Liidu näituse “Väärtus – väärtuskriis” avamisele neljapäeval, 7. juunil kell 17–19.

Näitust on võimalik külastada 6. – 29. juunini.

***

Pressiteade

Üleskutse väärtuspõhisteks kõnelusteks kunstis langes heale pinnasele. Üle 30 maalikunstniku haaras pintsli: Hiiumaalt Narvani, Tallinnast Lõuna-Eestini. Hoolimata kunstiakadeemiate lammutamise aegadest on maalinäitus kui kultuuriakt väärt, et oma väärtusi – väärusi vaagida.

Üha valjemini räägitakse, et Euroopat tabanud mitmekihiline kriis on lõpptulemusena taandatav väärtushinnangutele. Eesti valitsev eliit on võtnud selle olukorra foonil eneseimetlusliku hoiaku, ent seest poolt jõllitab meid vastuseta küsimus – millist Eestit me tegelikult tahame-vajame? Meil on hakatud pärast kahtekümmet taasiseseisvumis-aastat rääkima väärtusest ja väärtuskriisist seoses põlvkonna vahetusega. Väärtus pole teadupärast konstantne suurus, millest kõik ühtemoodi aru saavad. Varieeruvus eri aegade ja kohtade vahel ületab selgelt terve mõistuse piirid. Ometi saadavad väärtussuhted kõiki meie elu valdkondi.

Kunstnikud on üsna aktiivsed väärtusküsimuste käsitlejad, tehes seda omal loomingulisel viisil. Samas tajub kunst selgelt oma jõuetust maailma muutva jõuna, kuid see ei välista kunsti vahenditega sekkumist ja jõuliselt kohal olla. Tõsi on ka see, et galerii hermeetilises vaikuses hääbub tugevaimgi karje, kriitikanool ja poliitiline või loominguline kõrvakiil.

Näitus testib mitte ainult meie ühiskonna, vaid ka üksikisiku ja kunstniku arusaama väärtustest. “Amet” või eriala mille oled õppinud, muutub väga kiiresti tegeliku elu keerdkäikudes meie tahtmata ja meist täiesti sõltumatult hobiks. Mis üleüldse võiks Eestis maalikunstniku jaoks väärtuseks olla? Tõehetk on galeriis, kus kunstnik kohtub omasugusega ja üks maaliteos teisega.

Pressiteate koostas Kristring.

Osalevad kunstnikud:

Vano Allsalu, Toomas Altnurme, Jüri Arrak, Marju Bormeister, Owe Büttner, Silva Eher, Eeva-Aet Jänes, Erki Kasemets, Maire Koll, Kaili-Angela Konno, Mo Kreegi, Ilmar Kruusamäe, Piret Kullerkupp, Gennadi Kurlenkov, Mati Kütt, Tõnis Laanemaa, Airi Luik, Stina Murakas,  Mall Paris, Per William Petersen, Sirje Petersen, Lii Pähkel, Mari Roosvalt, Uno Roosvalt,  Andrus Rõuk, Toomas Sarapuu, Valev Sein, Maria Sidljarevits, Marta Strackas, Tiina Tammetalu, Boriss Uvarov

Näituse kuraator: Kristring

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Maalikunstnike Liit

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht