Maari Soekovi graafikanäituse “Kujumuutjad” avamine

Tampere Maja

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

21. märtsil kell 17.00 avatakse Tampere Maja galeriis Maari Soekovi  isikunäitus ”Kujumuutjad”. Näitus jääb avatuks 14.04.2013.

Maari Soekov (s 1991) tegeleb varjude, hingeloomade ning astraalrändudega, inimesed saavad loomadeks ja loomadest saavad inimesed. „Kujumuutjate olemus on metafoorne – inimene pürgib alati kuhugi kaugemale, olevikus pole kunagi piisavalt hea. Liikumine toimub alati silmapiiri poole”, ütleb kunstniik. Kujumuutjate lood on traagilised ning eskapistlikud, täidetud igatsuse ning teisekssaamise valuga.

”Kujumuutjad kõnnivad varjudes ‒ teisekssaamine ei pruugi olla ilus ega vabatahtlik. Nad on pärit paikadest, mis asuvad argimaailma piiridest veidi väljaspool: unenägudes, kuuldud lugudes, sürreaalsetes igapäevastes situatsioonides,” kirjeldab Maari Soekov. Kõik näitusel olevad tööd on valminud segatehnikas joonistusest ja digitöötlusest ning on loodud viimase paari aasta jooksul.

Maari Soekov õpib praegu Tartu Kõrgemas Kunstikoolis fotograafiat, kuid talle on ka joonistamine alati väga hingelähedane olnud. Ajavahemikus 2010‒2013 on ta osalenud kollektiivsetel näitustel ning avanud kaks väiksemat isikunäitust. Tartu inimesed on võinud üht tema teost näha Toomemäel ‒ 2012. aasta kevadel Stencibility tänavakunstifestivali raames valminud seinamaali “Ouroboros”.

Maari Soekovi töödega saab tutvuda aadressil: http://msoekov.tumblr.com/

Tampere Maja galerii on avatud iga päev kl 9-18. Näituse külastamine on tasuta. Olete oodatud!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht