Marat Gatsalovi lavastus avab Vene teatri hooaja

Juba sellel neljapäeval avatakse Vene Teatri 66. loominguline hooaeg kauaoodatud projekti «Paabeli torn» esimese osaga, mille on lavastanud «Kuldse Maski» kolmekordne laureaat Marat Gatsalov.«Paabeli torn 1» on Marat Gatsalovi esimene lavastus Vene Teatris.

Oma meeskonda on Gatsalov kutsunud inimesed, kellega Moskvas juba mitme lavastuse juures koostööd teinud: dramaturg Jekaterina Bondarenko (?????.doc), kunstnik Ksenija Peretruhhina (nüüdiskunsti preemia «Tšornõi kvadrat» nominent, «Kuldse Maski» teatripreemia laureaat), kostüümikunstnik Ljoša Lobanovi, kellega koos valmis ka Gatsalovi viimane auhinnatud lavastus «August: Osage County», ja «Kuldse Maski» preemia laureaadi, helilooja Dmitri Vlassiku. “Paabeli torn” on loodud aegamisi ja üheskoos ning lavastuse kaasautoriteks on kõik Vene Teatri meeskonna liikmed.

«Lavastusega tööd alustades lähtusime sellest, et tänapäeval on iga inimene otsekui Paabeli torn. Tal ei ole enam selget ettekujutust iseenesest. Kes ta on? Religioonist pole enam tuge, perekonna roll ja ülesanded on muutunud, sotsiaalsed erinevused väliselt kustutatud. Inimene ei saa tänapäeval täiesti kindel olla isegi mitte oma rahvuses, tal ei ole midagi, mille külge klammerduda, otsides vastust küsimusele, kes ta on,» kõneleb Vene Teatri kunstiline juht, projekti «Paabeli torn» esimese osa lavastaja Marat Gatsalov.

«Paabeli torn 1» esietendus toimub juba neljapäeval, 29. augustil. Publik saab seda etendust lähipäevil näha veel 30. ja 31. augustil ning 1. ja 3. septembril. Kiirustage, esietendusele on jäänud vaid veel mõned vabad piletid!

Etenduse «Paabeli torn 1» pileteid müüakse ainult rõdule. Pileteid saab osta Piletilevi müügipunktidest, piletilevi.ee ja Vene Teatri kassast.

Vene Teater tänab Maksim Liksutovi perekonda metseenliku toetuse eest.

www.veneteater.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht