Maret Olveti ja Lev Vassiljevi ühisnäitus Rakvere Teatris

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

4. septembril kell 17.17 avavad Rakvere Teatris ühisnäituse Eesti graafika grand old lady Maret Olvet ja vanakooli kujundus-ja vabakunstnik Lev Vassiljev.
Maret Olvet (s. 1930) on osalenud aktiivselt näitustel juba üle 50 aasta. Tegutsedes vabakutselise graafikuna, on ta pälvinud tunnustust raamatuillustraatori ja kujundajana, plakatikunstnikuna ning ekslibristina. Tema töid on eksponeeritud paljudel graafika- ja ülevaatenäitustel nii Eestis kui ka välismaal. Rakvere Teatris eksponeeritavale näitusele „Läbilõige“ on koondatud tööd aastatest 2000-2015. Värskemad tööd valmisid juulis toimunud Pärnu Kunstisuve avanäituse „Meister ja Margarita“ tarbeks.
M. Olvet on selles ekspositsioonis kasutanud valdavalt kõrgtrükitehnikaid.Pikaajalise kogemuse tagajärjel tunneb kunstnik kasutatavate tehnikate võimalusi ja iseloomu, mis loob hea pinnase eksperimenteerimiseks. Tulemuseks on ekspressiivsed ja pilku haaravad tööd.Tema loomingu iseloomustamiseks võiks kasutada Mai Levini sõnu: “Ta on olnud väga viljakas, vastuvõtlik uutele nähtustele – seda rohkem intuitiivsel kui analüüsival tasemel.”
Lev Vassiljev (s.1929) on esinenud isik-ja grupinäitustel  nii Eestis kui välisriikides alates 1957.aastast. Ta on lõpetanud Moskva kunstikeskkooli. Peale seda siirdus Tallinnasse õppima skulptuuri.Tema õppejõududeks olid tuntud vanema põlvkonna eesti skulptorid nagu Enn Roos, Aleksander Kaasik, August Vomm jt. 1950-1960. aastail kujunes temast raamatuillustraator ja –kujundaja, kes töötas peamiselt Moskva raamatukirjastustele. 1966-1970 töötas ta õppejõuna Moskva Kõrgemas Kunsttööstuskoolis ning 1970-1974 Tallinna Pedagoogilise Instituudi kunstiosakonnas, tegutsedes paralleelselt plakatikunstnikuna. Seejärel on ta olnud vabakunstnik. Praegusel näitusel „Dilemma“  eksponeerib ta abstraktse kunsti kõrval ka  erootilist kunsti.  Tsiteerides Ants Jusket :“ Motiivid on nagu erootilises kunstis ikka: lahtiste jalgadega meelad ja kiimas naised“.
Mõlemad näitused jäävad avatuks  29. septembrini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht