Maret Olveti ülevaatenäitus “Läbilõige”

Mari Orro

Neljapäeval, 1. oktoobril kell 17. 00 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu 6. korruse näitusesaalis Maret Olveti ülevaatenäitus „Läbilõige”. Avamisel annab autor Eesti Rahvusraamatukogule kingitusena üle valiku oma eksliibristest.

Näitus on väljapanek autori poole sajandi loomingust. Eksponeeritud on estampe, raamatukujundusi, plakateid, eksliibriseid, tarbegraafikat ja akvarelle.

Käesoleva aasta loomingus jätkab Maret Olvet kulgemist minimalismi suunas. Tema lilledeseeria sümboliseerib ihalust pöörduda tagasi looduse rüppe. Näitust intrigeerivad sümboolsed ning tuumakad, isegi lakoonilised tööde pealkirjad, nagu “Edukas”, “Vallasasi”, “Kinnisasi”, “Eesti ikoon”, mis iseloomustavad ilmekalt tänase Eesti ühiskonna tunnusjooni.

2005. aastast hakkas Maret Olvet huvi tundma dokumentaalgraafika vastu. Tallinna Graafikatriennaali teemanäitusele “Eksiil” valmisid „Minu isa lugu” I, II ja III, mis tõid esile perekonnaloo traagika, kajastades kunstniku isa saatust Siberi vangilaagrites. Need tööd on jõudnud Okupatsioonide muuseumi ja Tartu Linnamuuseumi kogudesse.

Näitusel on esindatud ka Vanemuise 125. aastapäevale pühendatud tervikasi (Eesti Posti eritempel, mark ja ümbrik) ning rariteetväljaanne „Maret Olveti eksliibrised Mart Lepa kogust”.

MARET OLVET on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi raamatukujunduse erialal. Aastail 1955–1964 töötas ta vabakutselise graafiku ja kujunduskunstnikuna Tallinnas ja Moskvas ning 1979–1986 Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis joonistuskateedri vanemõpetajana. Kunstnik on 1958. aastast Eesti Kunstnike Liidu liige ja kuulub 1991. aastast Eesti Vabagraafikute Ühendusse. Ta on vastu vöetud Soome Eksliibrisekunstnike Ühingusse (1980) ja Ühendusse Exlibris Aboensis (1993).

Näitus jääb avatuks 20. oktoobrini.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht