Margus Meinart Tartu Kunstimajas

Teisipäeval, 27.augustil avatakse Tartu Kunstimajas Margus Meinarti näitus "Mitmetahu(ka)line" kell17.

Valik Margus Meinarti aastail 2011—2013 Belgias sündinud loomingust esitab kolme tahku, mida liidab tugevalt kokku värvimõju. Need on portreed, aktid ja abstraktid. Lähedaste ja sõprade portreed, säälhulgas autoportreed, tabavad iseloomu ja meeleolu värvilaigu kaudu. Aktid astuvad esile, varjust valgusesse ja vastupidi, nii jämeda kontuurina kui ka mosaiikse värviliigendusena. Enam kui varem naudib kunstnik puhttinglikke ja meeli puhastavaid kujutlusi. Tema maalides on nii jõudu kui õrnust, nii lakoonilist üldistust kui peenfaktuurset mängu, nii teravaid kontraste kui ka mahedaid meelisklusi. Oma kujutlused manab Margus Meinart nähtavaks nii pahtli kui pintsliga. Mõlemad võivad olla nii laiad kui ka kitsad ning sekka satub kollaažitükke.
Kunstnikuhariduse on Margus Meinart saanud Tartus Konrad Mäe Ateljees. Kunstiühingu „Pallas“ juurde kuulunud vabaakadeemiast võrsunud kunstnikest on ta Tartu näitusil olnud järjepidevaim ja tasemelt toekamaid esinejaid. Tartu kooli on Margus Meinart pannud proovile täiendõpingutega Norras ja Ameerika Ühendriikides ning terase kunstivaatlejana mitmel pool mujal Euroopas. Kaja Kärneri, Lembit Saartsi ja Heldur Viirese õpilasena on ta ennekõike värvi müsteeriumi uurija ja vahendaja ning selle kaudu pallasliku traditsiooni kindel kandja ja selge väärtustaja meie praeguses maalikunstis. Taolisi ei ole palju. Sääljuures on Margus Meinart süvenemisvõimeline katsetaja ja rahutu otsijahing konkreetsest abstraktseni.
Viimati esines Margus Meinart isiknäitusega kodulinnas Tartus täpselt samas kohas viis aastat tagasi. Tema seni mahukaim ja tuumakaim, 72 maalist koosnev väljapanek oli hiljuti Brüsselis, Eesti Esinduses Euroopa Liidu juures.
Margus Meinart on Kunstiühingu „Pallas“ ja Tartu Kunstnike Liidu liige.

Näitus Tartu Kunstimaja monumentaalgalerii jääb avatuks kuni 22. septembrini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht