Mari Roosvalti ja Mara ühisnäitus „Vaheruum“

Haus Galerii

Teisipäeval, 22. novembril kell 17.00 avatakse Haus Galeriis Mari Roosvalti ja Mara ühisnäitus „Vaheruum“. Mari Roosvalt toob vaatajate ette oma uued akvarelli-kollaaži segatehnikas teosed ning Mara vastvalminud õlipastelliseeria. Näitusesaalis saavad kokku kaks tehniliselt erinevat lähenemist – õhuline mitmekihiline ning selge lakooniline pinnakäsitlus, abstraktne ja realistlik laad. Mitmetähendusliku pealkirja alla koondub näitusetervik, milles mõlemad autorid analüüsivad aja ning ruumi mõistet: vaheruum kui muutuste ruum, kus kohtuvad vana ja uus reaalsus, loomingulised väljakutsed, otsimine ja edasiliikumine.

„Lasen kultuurimassiividel endast läbi voolata ja püüan kinni meeldivad osakesed. Lasen end inspireerida kaasaegsest kunstist, liidan kokku enesekeskselt nautleva, visuaalselt mõtiskleva ning kunstimaailmas jätkuvalt kõrges hinnas oleva arutleva lähenemise. Püsin tuntavalt “ilusa” maali mängumaal ja lõhun samas maalilist ühtsust oma töödes, süstides neisse erinevaid mustreid, motiive ja faktuure. Nii lisandub minu  loomingusse iga kord uusi kihistusi, öeldud ja ütlemata sõnu – teos aga kujuneb kõneluseks iseenda, varem olnu ja võib-olla ka hiljem tulevaga,“ ütleb Mari Roosvalt.
„Tekib küsimus, kumb reaalsus on siis tõelisem ja usaldusväärsem, kas uus või vana? Pidev võrdlemine ja millegi ühese ja püsiva otsimine on meile omane. Püüame tabada midagi tabamatut ja kui see kord tundub käes olevat, tekivad taas need tuttavad kahtlused, mis meid sujuvalt libistavad järjekordsesse tundmatusse vaheruumi,“ lisab Mara.

Mari Roosvalt (1945) lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi maali erialal 1969. aastal ning on sellest alates esinenud aktiivselt näitustel. Lisaks loometegevusele töötab Kunstiakadeemias maaliõppejõuna ning on Avatud Akadeemia vabade kunstide õppekava juht; on Eesti Kunstnike Liidu ja Akvarellistide Ühenduse liige ning Eesti Maalikunstnike Liidu esimees; pälvinud arvukalt tunnustusi, sh Konrad Mäe nimelise preemia.

Mara Koppel-Ljutjuk (1978) lõpetas Eesti Kunstiakadeemia maalikunstnikuna 2001 ning omandas samas magistrikraadi kunstipedagoogika alal 2011. aastal. Näitustel esineb alates 2001. aastast, on Eesti Kunstnike Liidu ja Maalikunstnike Liidu liige.

Näitus jääb avatuks kuni 13. jaanuarini 2012

Lisainfo:

Haus Galerii
6419 471
Uus 17, Tallinn
www.haus.ee
haus@haus.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht