Marju Bormeisteri isikunäitus “Kohtumine horisondiga” Vabaduse galeriis

Juta Kivimäe

Vabaduse galeriis (Vabaduse Väljak 6) on alates 02.12. avatud näitus MARJU BORMEISTER. „KOHTUMINE HORISONDIGA”. Näitus jääb avatuks 22. detsembrini.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Marju Bormeister tähistab näitusega oma 65. juubelit. Õlimaalid ja akvarellid on valminud viimastel aastatel Saksamaal Usedomis, Marylandi rannikul USA-s ning Tikerpera rabas ja Vargamäel. Need geograafiliselt kauged maastikud sulanduvad autori vaba, kirka värvi- ja struktuurikäsitusega maalidel elamuslikeks vaadeteks. Marju Bormeistrist on aastatega kujunenud tähelepanuväärselt suveräänne maastikukäsitleja maalis. Tema vaade kunstile ja maalitavale ainesele on inimlikult soe ja positiivne. Maalija isiksuse kiirgus jõuab vaatajani vägagi vahetult. Maalija ise näeb näitusepaigas ka kohtumisvõimalust kunagise lapsepõlvekodu Kunstihoonega, vajalikku tagasivaadet mis võimaldab edasi minna.
Marju Bormeister: „Maalikunstnikuna on mulle väga oluline minu silmanägemine, mis läheb aastatega üha nõrgemaks. Silmaarst soovitab vaadata horisondile. Järgin tema nõuandeid ja vaatan horisondile, kinnistudes punktile, mida nimetan kohtumispunktiks. Saan näituse toimumisajal 65 aastaseks. Kohtumispunkt mineviku ja tuleviku vahel on paik, kus sünnivad unistused ja mälestused. Minu mälestustes on konkreetne koht, kus ma kasvasin ja kujunesin kunstnikuks oma kunstnikest vanemate kodus. Terve maja oli kunstnikke täis, sest elasin 35 aastat Kunstihoones Vabaduse galerii peal 6. korrusel. Mu isa maalis seal eesti talusid. Mina maalin Vargamäed ja minu Vargamäe asub horisondil, kohtumispunktis. Ring on täis”

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht