Martin Vuksi fotonäitus

Haus Galerii

Alates teisipäevast, 22. jaanuarist on Haus Galeriis avatud fotokunstnik Martin Vuksi isiknäitus „Dr. Op“.
Näituse pealkiri viitab nii veetilgale (ingl. k. “drop”) kui ka op-kunstile. Fotoseeria koondab endas valiku puhtaid lakoonilisi teoseid, milles autor on jäädvustanud vee liikumist, langemist ja voolamist sekundi murdosade jooksul – ajaühikud, millesse veetilk on püütud, on suurusjärgus 1/45 000 sekundit.

„VESI on meie elu ümbritsenud lahutamatu osana samuti nagu AEG ning nagu on pidevas liikumises aeg, nii teeb seda ka vesi. Kui aga kokku panna liikuvad veetilgad ning jäädvustada neid lühikeste säriaegadega, saame kokku idee ja tööd, mille tulemusena sündis näitus „Dr. Op“. Erinevad veest tekkinud kujundid on nagu skulptuurid, millele võib igaüks oma fantaasiast lähtudes nime leida.

Igapäevases kiires elus libiseme lühikestest hetkedest üle, märgates vaid muutusi, mis toimuvad pikemate ajavahemike jooksul. Kutsun teid koos näitusega rohkem tähele panema lühikestes hetkedes toimuvat meie ümber,“ ütleb autor.

Martin Vuks (1968) on lõpetanud Tallinna Sidekooli fotograafia erialal ning õppinud Visuaaliviestinnän Instituutti VVI Oy-s Tamperes. Pälvinud Eesti Noorte Foto aastapreemia (1991), näitustel esineb alates 1989. aastast. Erialase töö kõrvalt tegeleb ka fotograafiakursuste korraldamisega ning osaleb Eesti Loomakaitse Seltsi juures vabatahtliku fotograafina.

Näitus jääb avatuks kuni 1. märtsini 2013 E–R 10–18, L 11–16.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht