Mihkel Ilus Draakoni galeriis

Elin Kard

Esmaspäeval, 15.04.2013 kell 17.00 avab MIHKEL ILUS (1987) Draakoni galeriis isiknäituse „Robusto“.

Mihkel Ilus lõpetas 2010. aastal Tartu Ülikooli maalikunsti osakonna ja hetkel õpib Eesti Kunstiakadeemia magistriõppes. 2012. aastal pälvis Ilus Eesti Kultuuriministeeriumi poolt välja antava Eduard Wiiralti stipendiumi. Stipendiumi komisjon tõstis esile Mihkel Ilusa jõulise ja isikupärase autoripositsiooni olemasolu, võimet töötada väga erinevates meediumi- ja ruumikontekstides ning julgust luua suuremastaabilisi ambitsioonikaid tervikuid. Möödunud aastal toimus Ilusal kaks isiknäitust: “Rokokoo” (festivali “Alternatiivne Ameerika kino” raames) ning “24 prelüüdi vaikusele” (koostöös Märt-Matis Lillega). 2010. aastal osales Ilus Kumu kunstimuuseumis ühisnäitusel “Muutuv maalikunst”. Ta on osalenud ka etenduskunstiprojektides, sh olnud etenduse ja näituse “Kapriisid” üks autoreid (koos Henri Hütiga). Mihkel Ilusa viimase aja loomingu fookuses on töö ruumiga ja keskendumine maalikunsti ning ruumi omavahelistele suhetele.

Claro on värvigammalt kaks pügalat tumedam kui topelt-claro. Mahult on claro sihvakas ja väga hea tõmbega. Oma eriti maheda maitse tõttu sobib claro väga hästi just alustavale näitusekülastajale või kõigile, kes hindavad pigem jahedamat ja elukaugemat maalikogemust.

Robusto sobib suurepäraselt moodsa elutempoga. Omadustelt tasakaalustatud ja arengult rikas.  Heas vahekorras on just vürts ja mõõdetus. Robusto on tõeline pärl nii vormiliste kui ka maaliliste elamuste seas.

Obscuro on oma olemuselt sünge. Seda tüüpi kogemus on enamasti nauditav vaid edasijõudnutele või tõelisele kogujale. Omadustelt karm ja koreda tekstuuriga. Obscuro on eriline eelkõige oma tugeva õlisisalduse tõttu, mis toob esile vängeimad aga ka põnevaimad nüansid maitsest.

„Robusto“ on pühendus sigarisõpradele.

Mihkel Ilus

Näitus jääb avatuks 27. aprillini 2013.

Näitust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Rinaldo.

Näituseid Draakoni galeriis toetab Eesti Kultuuriministeerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht