Mila Balti näitus „Mäng hinge ja meelega“ galeriis „Meie Aja Kangelane“

Toomas Aru

Galerii „Meie Aja Kangelane“ TEATAB ! 24. november kell  18.00 avatakse galeriis „Meie Aja Kangelane“ (Puiestee 8, Luunja, Luunja vald, Tartumaa 62222) Mila Balti näitus „Mäng hinge ja meelega“Mila Balti on öelnud näituse kohta järgmist:Mõnikord käid ringi ja näed - siis vaatad ja arutled, on mõtted, on sõnad. Mõnel teisel hetkel aga lihtsalt vaatad - näed ja imestad ja rõõmustad, aga pea on mõtetest tühi. On tunded, värinad, on emotsioonid. Ja sõnu ei ole. Maalin. Ja mõtlen. Mõtlen, et mida ma teen, mis see on? Mõtted ja tunded on pendeldanud maa ja taeva vahel sellise hooga, et järge pidada enam ei viitsi, ei taha, ei hooli... Ei hooli sellest pendeldamisest. Emotsioonide keskel on olla lihtsam, kui neile tagasi vaadata. Võtsin ka raamatu tegemist kui OMA rännakut. Läksin teele teadmisega, et tahan seda teha. Aga kuidas kõik tegelikuks saab ja kas saab - ega päris selget arusaama polnud. Jah, RÄNNAK - kulged ringi ja mõtled, vaatad, arutled ja otsustad. Otsustad minna edasi. Ja nii ma siis läksin ja ilmselt lähen veel edasi, aga hetkel olen siin, ootan ja meenutan.

Mila Balti kodulehekülg – www.milabalti.multiply.com
Enne näitust Lohkva raamatukogus (Lohkva, 62207 Tartumaa) 24. novembril  kell 17.00  esitleb jahikapten Hillar Kukk oma raamatut «Olen tohtinud hingata tuult vabal merel». Trükise on kujundanud ja illustreerinud samuti Mila Balti.
Näituse ilusaks lõpetamiseks toimub reedel, 27. detsembril kell 18.00 Vahur-Paul Põldma monoetendus NOVECENTO,  Luunja Kultuurimajas. Hillar Kukk mainis, et merel olles ja ümber maakera purjetades, oli kõigil kohustuseks lugeda Alessandro Baricco teost „Novecento“.
Näitus on olnud Pärnus ja Hiiumaal.
Kogu üritus, mis on kolmeosaline, saab sissejuhatuseks jaanuaris 2012 käivituvale „Luunja Kultuuri Neljapäev“ sariüritusele. „Luunja Kultuuri Neljapäev“ alustab jaanuar 2012 Luunja vallas kaasaegse Eesti kultuuri tutvustamist. Selle päeva raames on võimalik Luunja valla ja ka Tartu elanikel tutvuda kirjanduse, kunsti, süvamuusika, teatri, kino, tantsu ja rahvakultuuriga.

Avamise raames 24 novembril on käivitatud tasuta buss Tartu-Luunja-Tartu.
Bussi väljumine Vanemuise 26 Tartu Kunstnike Liidu  kõrvalt kell 16.30 Lohkva raamatukogusse.
Lohkva raamatukogu juurest galerisse „Meie Aja Kangelane“ kell 17.45
Luunjast Tartu Kunstnike Liidu juurde tagasi kell 19.30

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht