Ministrite pöördumine eelseisva kodanikupäeva puhul

Eesti Vabariigi ministrid

Traditsiooniliselt tähistame tänavu 26. novembril kodanikupäeva – seekord juba kaheteistkümnendat korda. Kodanikupäev meenutab kõigile Eestis elavatele inimestele, Eesti kodanikele ja nendele, kes Eesti kodanikeks tahavad saada, et ühte hoides oleme tugevamad. Kodanikupäeva eesmärgiks on teadvustada kodanikustaatust ja pöörata tähelepanu kodaniku rolli olulisusele ühiskonnas.

Selle aasta kodanikupäeva motoks on: „LOOVAD INIMESED – EDUKAS RIIK”. Seeläbi soovime rõhutada loovat mõtlemist, loomingulist lähenemist, julgust teha uut- ja teistmoodi. On ju 2009 „Eesti innovatsiooniaasta” ja „Euroopa loovuse ja innovatsiooni aasta”.

Riik algab inimesest. Nii nagu loovus kuulub inimeseks olemise juurde, ei saa ka ükski riik ilma loominguliste ja ettevõtlike inimesteta. Loov mõtlemine kujundab riigi tulevikku, julgus teha uut- ja teistmoodi aitab lahenda ka keerulisi olukordi. Eesti jaoks on oluline, et iga siin elav inimene hoiaks oma kodumaad ja sooviks tema heaks midagi korda saata. Riik ja selle kodanikud kuuluvad kokku – ei saa olla üht ilma teiseta.

Kodanikupäeva tähistamiseks kutsume kõiki institutsioone, organisatsioone ja asutusi üles korraldama kodanikunädalal, mis sel aastal kestab 23.-29. novembrini, teemakohaseid aktuseid, viktoriine, näitusi, väitlusi, kohtumisi, esseevõistlusi jne. Nendest osa võtma ja oma panuse andma ootame iga Eesti inimest.
 
Kodanikupäevale pühendatud materjalide saamiseks ning võimalike esinejate leidmiseks palume ühendust võtta korraldavate asutuste kontaktisikutega, kelle andmed leiate kodanikupäeva kodulehelt aadressil www.kodanik.ee

Head kodanikupäeva!
Laine Jänes,
kultuuriminister
 
Tõnis Lukas,
haridus- ja teadusminister
 
Rein Lang,
justiitsminister
 
Jaak Aaviksoo,
kaitseminister
 
Jaanus Tamkivi,
keskkonnaminister
 
Juhan Parts,
majandus- ja kommunikatsiooniminister
 
Helir-Valdor Seeder,
põllumajandusminister
 
Jürgen Ligi,
rahandusminister
 
Siim Valmar Kiisler,
regionaalminister
 
Marko Pomerants,
siseminister
 
Hanno Pevkur,
sotsiaalminister
 
Urmas Paet,
välisminister

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht