MOE- JA EHTENÄITUS „VALGE PULM. HALL ARGIPÄEV“ SUURGILDI HOONES

Epp Alatalu

MOE- JA EHTENÄITUS „VALGE PULM. HALL ARGIPÄEV“ SUURGILDI HOONESAvatud: 11.-13. november 2011 kell 10-18 Eesti Ajaloomuuseumis Suurgildi hoones (Pikk 17) Näitusel „Valge pulm. Hall argipäev“ esitlevad ehtekunstnik Kärt Summatavet ja moekunstnik Vilve Unt eesti rahvakunsti ainetel sündinud kahte moe- ja ehtekollektsiooni. Näitus on Suurgildi hoones avatud vaid KOLM PÄEVA!

Näituse inspiratsiooniallikaks on meie esiemade säästlikust mõtteviisist lähtuvad nutikad rahvariiete lõiked ja detailid ning ehetega seotud hingemaastikke mõtestavad muistsed pühad ja argised tõekspidamised.

Vilve Undi moekollektsiooni „Valge pulm“ pruudirõivad toovad esile lihtsad ja rahvapäraste pulmakommetega seotud detailid ning kollektsiooni kaunistuselementides lähtutakse rahvapärasest usundilisest kompositsiooniloogikast. Kui lõpeb pulm, algab hall argipäev. Kollektsioon „Hall argipäev“  on pühendatud Kristjan Raua mõttele, et eestlaste esivanemad on „väle, mõtlev, laulev rahvas, kes vikerkaare taevast maha tõi ja enese ümber ehteks mässis”.

Kärt Summataveti ehtekollektsioon „Valge pulm“ on pühendatud rahvapäraste ehete „tsitaatidele“ ehk keeruketile, krõllidele, kodarrahadele ning muinasmaastikega seotud kujutlustele. Kollektsioon „Hall argipäev“ lähtub ideest, et ehted võivad olla nii rinnal kui seljal elulisi punkte kaitsvad, väge andvad kaitsemaagilised kaaslased kui ka rõivakinnitised, varruka-, seeliku- ja seljaehted, mis aitavad meil rännata suulises rahvaloomingus talletatud hingemaastikele.

Näitus toimub Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi raames korraldatava rahvusvahelise konverentsi “Ornament – võti maailma“ (12.-13.11.2011) konverentsinäitusena, vt lähemalt http://www.folkart.ee/konverents-ornament–voti-maa

Täpsem info:
Kärt Summatavet, tel 5035552

Kart.summatavet@ut.ee

Vilve Unt, tel 53422773

Teate edastas
Epp Alatalu
Eesti Ajaloomuuseumi turundusjuht

Epp.alatalu@ajaloomuuseum.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht