MoKSis avatakse kahe kunstniku taiesed

Reedel, 13.septembril kell 18 avatakse MoKSis kahe kunstniku taiesed. Ungari kunstnik Katinka Hajas tõstab lina Mooste pargis asuvatelt mullaskulptuuridelt ning saksa kunstnik Nadin Reschke avab MoKSi galeriis Ajutise Raamatukogu.

Katinka Hajas viibib Moostes Ungari noorte kunstnike stuudiogalerii FKSE ja MoKSi vahetusprogrammi raames. Katinka lõi Mooste parki aasta- ja eluringi kujutavad skulptuurid. Kaks abstraktset skulptuuri valmisid kokkutambitud mullast, savist ja liivast. Kuigi kunstnik on oma töö skulptuuride kallal lõpetanud, valmivad skulptuurid loodusjõudude toimel edasi, kujunedes, muutudes ja vormudes omasoodu.
Vihm aitab välja pesta skulptuuri eri kihistusi ja tuua esile sinna peidetud sümboleid, päike kuivatab ja pragundab kokkuvormitut.

Nadin Reschke ärgitas Mooste elanikke looma Ajutist Raamatukogu. Selle idee alguspunktiks on vana hobusetall, üks viimaseid restaureerimata ehitisi Mooste mõisakompleksis. Kohaliku omavalitsuse mõtteks oli sellesse hoonesse tuua üle külaraamatukogu aga rahastamisvõimaluste puudumise tõttu on idee mõneks ajaks soiku jäänud. Nadin kohtus inimestega ja küsis neilt nõu – kui sellesse hoonesse tuleks kunagi raamatukogu, siis milline võiks olla sinu raamat selles raamatukogus.
Seejärel laenutas kunstnik inimestelt nende nimetatud raamatu ja antust moodustubki Ajutine Raamatukogu. Kunstniku ja külarahva kohtumistest ja vestlustest koorus mitmeid ideid ja ettepanekuid hoone võimaliku tuleviku ja potentsiaali osas. Inimesed ei jaganud kunstnikuga mitte ainult raamatuid, vaid ka oma igapäevast elu. Ajutises Raamatukogus olevad raamatud annavad omalaadse läbilõike, portree Mooste elanikest

Mooste Kunsti ja Sotsiaalpraktika Keskus (MoKS) on Põlvamaal Moostes tegutsev mittetulundusühing, mis arendab kohalikku ja rahvusvahelist koostööd kunstide ja keskkonnauuringute alal Eesti küla kontekstis.

http://moks.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht