Muljed Maidanil toimunust

Sel neljapäeval, 17. aprillil kl 16 astuvad Okupatsioonide Muuseumis huviliste ette ajakirjanik ja blogi vkop.eu looja Vladislav Kopõlkov ning Peterburi linnauurija-urbanist Sophy Chilingarova.  Nad vahendavad värskeid muljeid Maidanilt, selgitavad tausta  ning räägivad lugusid inimestest, kes seal viibivad ja kes said rahutuste ajal kannatada.

Nende ettekanne “Ukraina muutuste ootuses” annab lisaks ülevaate kohalikud elanike igapäevaelust, nende võimalustest ületada tavaelu raskusi sel üleminekuperioodil ning kirjeldab, mida kujutab endast tänane Maidan. Peale ettekannet on vestlusring ja aktiivne arutelu.

Eelregistreerumine:  https://www.facebook.com/events/626849634053830

Järgmised üritused „Tulipunkti“ sarjas:

Kuni 28. aprillini on Okupatsioonide Muuseumis üleval fotonäitus „Ukraina. Euromaidan“.  Näitusel on eksponeeritud Tartu Ülikoolis õppivate Ukraina tudengite Alex Zakletskyj, Oleksiy Temchenko, Tetiana Davydenko, Andriy Vytvytskyj, Maksym Kudymets’i  Maidanil tehtud fotod, millel on jäädvustatud kolme protestikuu ajalugu selle rahumeelsest algusest kuni traagilise lõpuni.

23. aprillil esineb loenguga  „The End of the Soviet Ukraine. What’s Next?“  / “Nõukogude Ukraina lõpp. Mis edasi?”  Ukraina teadlane ja ühiskondliku elu tegelane Mykola Riabchuk.  Ta on poliitika- ja kultuurianalüütik, Kiievi Poliitika- ja Rahvusuuringute Instituudi vanemteadur, Ukraina juhtiva sõltumatu mõtte ajakirja “Krytyka” kaasasutaja ja toimetuskolleegiumi liige ning hetkel ka külalisteadur Inimuuringute Instituudis Viinis. Tema viimane raamat “Gleichshaltung. Authoritarian Consolidation in Ukraine, 2010-2012” avaldati eelmisel aastal Kiievis ukraina ja inglise keeles. Loeng toimub koostöös Avatud Eesti Fondiga.

9. mail, Euroopa päeval, saab vaadata värsket dokumentaalfilmi äsjastest sündmustest Ukrainas “Demokraatia hind? ja kultuuri tutvustavat filmi “Ukraina kutsub”. Toimub koostöös Ukraina saatkonnaga Eestis ja Eesti Ukrainlaste Kongressiga.

Okupatsioonide Muuseumist: Tallinnas, Toompea tänava ja Kaarli puiestee nurgal asuv Eesti lähimineviku Okupatsioonide Muuseumi püsiekspositsioon kajastab arenguid Eestis aastatel 1940-1991, mil Eesti oli vaheldumisi okupeeritud Nõukogude Liidu, Saksamaa ja veelkord Nõukogude Liidu poolt. Muuseumi rajas 2003. aastal Kistler-Ritso Eesti Sihtasutus, muuseumiprojekti rahastas 1944. aastal Nõukogude vägede okupatsiooni järel Eestist lahkuma sunnitud ja seejärel kogu elu USAs silmaarstina töötanud Olga Kistler-Ritso.
Täpsemalt muuseumist ja ürituste info: www.okupatsioon.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht