Murdeaineline kõnekoosolek ja raamatuesitlus 19. oktoobril

Neljapäeval, 19. oktoobril kell 15 toimub Eesti Keele Instituudi 3. korruse saalis Emakeele Seltsi kõnekoosolek “Murdeaines sõnas ja helis”.
Kõnekoosolekul räägib Anu Haak Loode-Harjumaa murdekeele kogumisest ja uurimisest, Ellen Niit vaatleb murdesõna sõnastikus ja Liis Ermus tutvustab, kuidas uurida murdeid kodust lahkumata.
Samas esitleme Evi Juhkami uudisteost “Loode-Eesti murdelood. Valimik murdetekste IX”. „Loode-Eesti murdelugude“ keeleaines pärineb Risti ja Harju-Madise kihelkonna 21 küla 34 keelejuhilt ja on kogutud aastail 1957–1991. Murdejuttudes leidub omaaegseid etnograafilisi kirjeldusi taluelust ja -töödest, rahvameditsiinist, uskumustest ja kultuuriloost.
Tegu on eheda murdekeelega, mida tänapäeval enam ei kuule. Keelelises ülevaates on toodud esile keeleala eripära ning seosed naabermurrete ja -keeltega, tekstidele järgneb sõnastik. Tekstiköide on oluline kogu eesti dialektoloogia seisukohast, sest Loode-Eesti murrakuist on seni avaldatud vähe materjali. 280-leheküljeline tekstiköide annab sellele olulist lisa. Teose kasutajatena on silmas peetud nii murdeuurijaid kui ka laiemat lugejaskonda, varasemast kultuuriloost huvitatud inimesi.
Sõna võtavad autor Evi Juhkam ja toimetajad Mari-Liis Kalvik ning Jüri Viikberg.
Teos on valminud Emakeele Seltsi, Eesti Keele Instituudi ja EKSA koostöös.
Kõik keelehuvilised on oodatud!

Emakeele Selts
Eesti Keele Instituut
EKSA

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht