Näitus „Eesti Kirjastuste Liidu liikmete menuraamatud 2011”

Kaidi Urmet

Alates 1. veebruarist on Rahvusraamatukogu pea näitusesaalis avatud näitus Eesti Kirjastuste Liidu liikmete 2011. aasta menuraamatutest. 

Menuraamatute edetabelit on koostatud alates 2001. aastast, käesoleval näitusel on eksponeeritud 2011. aastal Eesti Kirjastuste Liidu liikmete 100 enim müüdud raamatut. Väljapanekusse kuulub raamatuid 13 kirjastuselt. 

Üldine ja ühtlasi ka tarbekirjanduse valdkonna enim müüdud raamat: Aive Luigela „Tervise kokaraamat” (kirjastus Varrak, läbimüük 13 183 eksemplari). 

Lastekirjanduse valdkonna enim müüdud raamat: Pilvi Kula „Valmistume kooliks 1. osa“ (kirjastus Koolibri, läbimüük 6 116 eksemplari). 

Ilukirjanduse valdkonna enim müüdud raamat:  Indrek Hargla „Apteeker Melchior ja timuka tütar“ III osa (kirjastus Varrak, läbimüük 3 279 eksemplari). Biograafia: Gerda Kordemets, Anne Tuuling „Sulev Nõmmik: Kui näeme, siis teretame!“ (kirjastus Tänapäev, läbimüük 3 830 eksemplari). 

Teatmekirjandus: TEA entsüklopeedia 6. köide (TEA Kirjastus, läbimüük 8 155 eksemplari). 

Võrreldes eelmise aastaga on sel aastal enimmüüdud raamatute hulgas märksa vähem  ilukirjandusteoseid, suurenenud on teatmekirjanduse ja tarbekirjanduse osakaal. Endiselt on popid kokaraamatud. Natuke on vähenenud lasteraamatute osakaal.

Menuraamatute edetabeli arvestusse ei kuulu õpikud ja perioodikaväljaannete lisad. 

Näitus jääb avatuks kuni 22. veebruarini 2012.a. Lisaks menuraamatute näitusele on Rahvusraamatukogu peanäitusesaalis avatud näitused „25 Eesti kauneimat raamatut 2011 ja 5 kauneimat Eesti lasteraamatut 2011“ ja Soome kauneimad raamatud 2010. 

Olete oodatud!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht