Eesti disainiparemiku näitus avatakse täna IT-Kolledžis

Katrin Mesilane, meedianõunik

Esmaspäeval, 8. detsembril avatakse Eesti Infotehnoloogia Kolledžis (Raja 4, Tallinn) Eesti Disainikeskuse poolt koostatud ekspositsioon, mis esitleb Eesti disaini parimaid näiteid ja tutvustab disaini kui ettevõtluse konkurentsieelise loojat. „Näituse eesmärgiks on esile tuua võimalust, mis avaneb disaineri, inseneri ja ettevõtja koostöös toodete ja teenuste arendamisel. Selline koostööplatvorm loob kogu Eesti majandusele olulise konkurentsieelise," selgitas Eesti Disainikeskuse juhataja Ruth-Helene Melioranski.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kokku on näitusel väljas 26 parimat Eesti disaini näidet: tootedisaini, graafilise disaini, keskkonna disaini ja korporatiivse disaini valdkondadest. Esitletud on väljapaistvaid ajaloolisi ja kaasaegseid disainlahendusi ning disainitudengite ideeprojekte.

Disaininäitusel on eksponeeritud Matti Õunapuu disainitud suusaboks, Martin Pärna müomeeter, Estonian Airi korporatiivne identiteet Divisionilt, Lutheri vabriku disainitud sajandivanune vineerkohver, Igor Roosaare kujundatud kuulus Tallinna siluetiga kilukarp. Välja on pandud ka laiale avalikkusele hästi tuntud 100-kroonine (disain Vladimir Taiger), Aura plastpudel (Veiko Liis), Õigekeelsussõnaraamat (Jüri Kaarma).

Eesti Disainikeskuse asutasid 21. aprillil 2008. aastal Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Disainerite Liit ja Eesti Disaini Instituut.
Eesti Disainikeskus arendab Eesti disaini läbi mitmekesiste tegevuste ja tutvustab disaini rakendamisest tulenevaid võimalusi laiemale avalikkusele, tudengitele, ettevõtjatele, ametnikele ja riigijuhtidele.
Disaini olemuse laialdasem mõistmine ja kasutamine ettevõtluses ning avalikus sektoris võimaldab Eestil saavutada pöördelist kasvu üleüldises heaolus, tõsta elukvaliteeti ja tagada rahvuslikul loovusel põhinev pidev areng.
Eesti disaini arendamiseks vahendab disainikeskus erialast infot, tegeleb uuringute ja disainiteemaliste diskussioonide arendamisega ning vastava publitsistika avaldamisega, koordineerib ja algatab erinevaid disaini edendavaid tegevusi: korraldab näituseid, konkursse ja täiendkoolitusi.

Lisainformatsioon:

Ruth-Helene Melioranski

6311508
info@disainikeskus.ee

www.disainikeskus.ee

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht