Näitus “Kursi koolkond XXV” Vaal galeriis

Vaal galerii

Hea kunstisõber!

Olete oodatud näituse “Kursi koolkond XXV” avamisele 10. jaanuaril kell 17-19. Näitus jääb avatuks 31. jaanuarini.

Vaal galerii

***
Pressiteade

Kursi koolkond 25

Galerii Vaal tänavune kunstikalender algab Tartust saabuva aastapäevanäitusega – Kursi koolkond saab 25.  Näituse läbiv motiiv on inimene, tema sisemaailm ning inimest ümbritsev keskkond. Kursi üks eestvedajaid Ilmar Kruusamäe märgib, et  tegemist ei ole retrospektiiviga, kõik panevad välja oma viimase paari aasta maalid või joonistused. Kursi koondab üheksat kunstnikku, igaühel oma käekiri, suuri muudatusi ja jõnkse pole seekord tehtud.

Imat Suumann ja Reiu Tüür maalivad ajalugu, Reiu  läbi ajaloolise hõnguga õukondlike portreede maailma ajalugu ja Imat  uut ning vana segades Tartu linna ajalugu läbi tuhande aasta. Külli Suitso eksponeerib värvirõõmsat natüürmorti. Ilmar Kruusamäe loomingust on esindatud suuremahuline Priit Pajose portree. Marko Mäetamm, kes oma töödes on palju inspiratsiooni saanud  isiklikust elust, keskendub inimsuhetele. Priit Pajos, kes samuti maalib teostesse oma elu, on esindatud mütoloogilis-sümbolistlike teostega, eripäraks heledamaks ja pehmemaks muutunud koloriit. Albert Gulki ja Peeter Alliku maalid on ekspressiivses laadis  sürrealistlikud kompositsioonid.

Näitusel osalevad: Peeter Allik, Albert Gulk, Ilmar Kruusamäe,  Priit Pangsepp, Priit Pajos, Külli Suitso, Marko Mäetamm, Imat Suumann, Reiu Tüür.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht