Näitus “Pöördumised” Hobusepea galeriis

Elin Kard

Kolmapäeval, 17.04.2013 kell 18.00 avatakse Hobusepea galeriis näitus „Pöördumised“. Näituse kuraatorid on Anu Vahtra ja Reimo Võsa-Tangsoo, näitusel osalevad Mari-Leen Kiipli (1988), Kulla Laas (1991), Aap Tepper (1991), Mari Volens (1981) ja Kristina Õllek (1989).

Viie noore kunstniku ühisnäitus „Pöördumised“ vaatleb subjektina (näituse)ruumi ennast. Spetsiaalselt selle näituse jaoks loodud teoseid võib vaadelda kui viite erinevat vestlust, mis üksteisega aeg-ajalt segunevad. Ruum, kus teosed asetsevad, kuid mis eksisteerib sõltumata teose, publiku või kunstniku olemasolust, sekkub vestlusesse iseseisva agendina – see kõnetab kunstnikke, pakub tuge teostele ning pöördub ka vaataja poole.

Teosed vaatlevad ruumi koostisosi, tuues välja omadusi, millega me igapäevaste ruumisviibijatena teadlikult ei suhestu. Füüsilise ruumiga seotud märksõnad laienevad aegruumile – ruumi piiride kompamine, ruumi tajumine, jagamine, katmine, koondamine, peegeldamine, kuulamine, jälgimine, igatsus tühjade pindade järele ja hirm nende ees. „Pöördumised“ on mõtteline jätk aasta alguses projektiruumis Katarsis toimunud näitusele „Aknast ei näinud muud kui taanduvat halli“.

Anu Vahtra, Reimo Võsa-Tangsoo

Näitus jääb avatuks 29. aprillini 2013.

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, EKA fotograafia osakond.

Näituseid Hobusepea galeriis toetab Eesti Kultuuriministeerium.

Tänud: Elin Kard, Pixmill Estonia OÜ, Eve Laas, Tõnis Jürgens, Tarmo Kiipli, Jaanus Kiipli, Hailii Õllek, Kert Viiart, Taavi Remmel, Kaupo Õllek, Paul Kuimet, Dénes Farkas, Ellu Maar, Karel Koplimets, Indrek Sirkel.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht