Näitus Raplamaa kunst vol.2

Riin Pallon

Esmaspäeval 29.oktoobril kell 18.00 avati Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses (Rapla bussijaama vastas, Tallinna mnt 3b, 3. korrusel) näitus “Raplamaa kunst vol.2”.

Tegemist on teise näitusega sarjast „Raplamaa kunst“. Alguse sai see eelmisel aastal, kui ajaleht „Nädaline“ (nüüd „Raplamaa Sõnumid“) andis välja 2012 aasta kunstikalendri Raplamaa kunstnike teostega. Kalendri ekspertgrupis osales ka Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuse esindaja ja sündis mõte esitleda kalendrit ühes suurema näitusega kalendris esindatud kunstnike taiestest, mis 2011 aasta sügisel ka teoks sai. Et aga kalendri valikust jäi välja palju häid kunstnikke –  sest kõik ei ju mahtunud – on keskusel võimalus veel aastaid korradada näitusi Raplamaa kunsti tutvustava sarjana.

Sel aastal on eksponeeritud 8 kunstniku teosed: maalid, joonistused ja objektid. Kunstnike side Raplamaaga on erinev, mõni on siin sündinud, kasvanud ja tegutseb siinmail ka täna, mõnel aga on see side pigem tekkimas, siin töötades ja toimetades.

Marin Ploomipuul esineb näitusel seeriaga „Ringmäng“, mis koosneb kuuest maalist ning mis on tema Tartu Kõrgema Kunstikooli lõputööd (2011 kevad). Kairi Orgusaarelt on väljas kaks uut maali, mis ongi valminud selleks näituseks, hoides endas värvide lumma ja hetkesse peidetud igavikku. Avo Päädam ja Anne Aaspõllu on Raplamaal juba tuntud oma headuses ning ka sel näitusel võime näha noppeid nende viimaste aastate loomingust. Liisimari Randjärv viibib küll ise hetkel vahetusüliõpilasena Hiinas, kuid tema jõulised figuurid on  tasakaaluks õrnematele maalijatele ning neist kumavad läbi ka tema varasemad õpingud sepatöö erialal. Mikk Allase teosed on inspireeritud inimestest ja emotsioonidest, vaadates näoga fotorealismi suunas. Kristi Kongilt on näitusel valik popilikke maale suuremast näitusest „Heaven“, mis toimus selle aasta aprillis galeriis „Vaal“. Märt Vaidla objektideks on rattad, mis on saanud tema käe all iseäraliku kuju ning nende taustaks on nostalgiline joonistus 2010 aasta näituselt „Krokii“.

Näitus on avatud T-P 15.00-18.00 kuni 10. novembrini 2012.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht