Näitus „Väljalend“ avardab kultuuripärandi piire

Reimo Rehkli

TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili eriala 8. lennu lõpetajate näitus „Väljalend“ avatud 14.9.-14.10.12 Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas (J. Kuperjanovi 9, Tartu).

Näituse eesmärk on tutvustada kogu rahvusliku tekstiili eriala ning näidata selle valdkondlikku mitmekesisust: meil tehakse nii autentseid muuseumikoopiaid, kui ka kaasaegsesse interjööri sobivaid rahvuslikke sisustustekstiile. Üle poole selleaastastest lõputöödest olid aga rõivakollektsioonid ning aksessuaarid naistele, lastele ja meestele. Nende seas oli nii tugevalt rahvakunsti mõjutustega esemeid, kui ka väga moodsaid, vaid kaudselt etnograafilisele ainesele vihjavaid rõivaseeriaid.

Rahvusliku tekstiili eriala üliõpilased näevad eesti rahvakunsti kui elavat, arenevat ja ühiskonna muutustega kohanevat kultuuriosa ning soovivad selle kasutamisvõimalusi avardada ja tutvustada laiemale publikule. Etnograafilist ainest ning naturaalseid ja kvaliteetseid materjale kasutades soovime väärtustada visuaalset kultuuripärandit ja ümbruskonnast hoolivat mõtteviisi. Tahame disainida asju, mis kannaksid tugevat kohalikku identiteeti ja mis rikastaks Eesti kultuuriruumi, andes samal ajal eeskuju ning julgustust teistele maailma rahvastele, et nemadki ei unustaks oma juuri.

Osakonna koduleht: www.kultuur.edu.ee/kasitoo

Kirjalikke lõputöid on võimalik lugeda ERMi raamatukogus ja Tartu Ülikooli raamatukogu digiarhiivist: http://dspace.utlib.ee/dspace/

Näituse kujundasid Kristi Jõeste ja Liisi-Ly Viitkin

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht