Näitused “JOON” ja “SÖÖK” Tartus

Liina Raus

Kaleidoskoop kunstilaenutus kutsub:

Näitus “JOON” Tartu Loomemajanduskeskuse Trepigaleriis, Kalevi 13 kuni 29. veebruarini E-R kell 11-18

Näitusele “JOON” on kogutud teosed, milles joon on tähtsaim väljendusvahend – joonistused, graafika, aga ka maal ja video. Teoste endi temaatika on väga erinev ja lähtub igast kunstnikust eraldi ning see muudabki selle näituse põnevaks ning annab võimaluse tutvuda erinevate kunstnike omailma ja tegevusega.
Näitusel näeb Evelin MÜÜRSEPA suuri tee ja tindiga tehtud joonistusi ja Martiini pisikesi joonistuslugusid. Marja-Liisa PLATS on lõbusate illustratsioonidena valminud digiprintidid. Peeter KROSMANN näitab oma jaapani sidumiskunsti teemalisi joonistusi. Elav joonistusklassik Albert GULK esineb oma isikupäraste ulmeilmadega. Noortest kunstnikest võtavad osa Liisa KRUUSMÄE, Helmi ARRAK, Helmi LANGSEPP, Kadri NIKOPENSIUS, Kudrun VUNGI ja Andrus RAAG. KIWA teosed on samuti pigem joonistused, kuigi vormistatud lõuendil. Joontega maalivad KAIRO ja Alar TUUL.

Näituse avamine toimub neljapäeval 9. veebruaril algusega kell 17. Ühtlasi avatakse näituse “Joon” raames ka kunstnik Martiini 2 tolli video “Päesukesed ruudulisel e linnuke kirja” galeriis “Kaleidoskoop”.

Näitus “SÖÖK” Tartu Antoniuse Gildi Maitseelamuste Kojas, Lutsu 3 kuni 29. veebruarini E-P kell 12-16

Toiduteemaline kunstinäitus “SÖÖK” Antoniuse Gildi Maitseelamuste Kojas – kohas, kus ühtlasi toimub söögi tegemine ja söögi nautimine. Näitusele on kogutud valik erinevate Tartu kunstnike teostest, mis otsesemalt või kaudsemalt on seotud toidu või söömisega.
Peeter ALLIK ja Ilmar KRUUSAMÄE Kursi koolkonnast pakuvad liha ja kala, Mariliin KINDSIKO annab verivorstile tiivad ning Per William PETERSEN paneb kalad auto kombel kihutama. Noor kunstnik Kairi KLIIMAND kostitab tõuguspagettidega, fotograaf Madis KATZ pakub mesimummidieeti. Meiu MÜNT – hõrgud viljad ning köögikompositsioonid. Andrus RAAG käib kalal, Kalli KALDE peab südatalvist piknikku ning Sirje PROTSIN PETERSEN pakub viimase ampsu. Rauno Thomas MOSSi maal aga viitab renessansiajastule, mil trükiti esimesed kokaraamatud ning Euroopas hakkasid levima mitmed Itaaliast alguse saanud uuendused kokakunstis ja söömiskultuuris.

Näituste korraldaja on Kaleidoskoop kunstilaenutus. Suur tänu Tartu Kultuurkapitalile ja Eesti Kultuurkapitalile, Ilmar Kruusamäele, Peeter Paasmäele ja Kadri Nikopensiusele.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht