Näitused Võru Linnagaleriis

Kätlin Hoop

VIIMAST NÄDALAT VÕRU LINNAGALERIIS!

* VÕRU KUNSTIKOOLI PÕHIÕPPE X LENNU lõputööde näitus
Lõputööde teemadeks on valitud sotsiaalne- ja looduskeskkond, poliitika ja ennustatud maailma lõpp. Samuti räägivad noored oma tööde kaudu sõprusest, huvidest ja unistustest. Valitud teemad on nii õpetlikud kui mõtlemapanevad, millele lähenetakse nii abstraktselt kui realistlikult. Kuid kindlasti on näitusel esitatud noorte kunstnike looming tehtud südamega. Ka kasutatud tehnikaid on palju ja erinevaid: kollaaž ja assamblaaž, erinevad pliiatsid, akvarell ja akrüül, materjalitrükk ja puulõige, kuivnõel ja arvutigraafika. Tööd on valminud kooliaasta viimase poolaasta jooksul.
Põhiõppe X lennu lõpetajad on: Kerttu Mölder (15a), Saamuel Rammo (16a), Emma-Lotta Kägo (15a), Johan Hallimäe (16a), Timo Toom (16a), Marie Jõgi (15a), Rainer-Gregor Parijõgi (18a) ja Anett Välimets (16a). Lõputöid juhendasid: Ulla Torop, Angela Orro ja Tiina Suumann.

* TARTU KÕRGEMA KUNSTIKOOLI TEKSTIILIOSAKONNA TUDENGITE ühisnäitus “Oluline”
Võru Linnagaleriis on avatud näitus OLULINE, mis kajastab erinevate autorite salajasi unistusi ja olulisi väärtushinnanguid. Näitusel on eksponeeritud Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna kaks lõputööna valminud tikandiseeriat  ning neljanda kursuse tudengite tööd.
Käsitsi tikkimine on isiklik, pühendumist nõudev ja aega võttev tegevus. Seetõttu on tikitud jutustus nii tegijat kui vaatajat puudutav, sageli lausa lummav. Kunstniku väljendusvahendina on tikand kaugelt enam kui dekoreerimisvõte, sisaldades endas alltekste erinevate ajastute tavadest ning võimaldades luua seoseid olnu ja tänase vahel. Näitus Võru Linnagaleriis jutustab läbi tikitud tööde erinevate autorite lugusid.

* VANA VÕROMAA RAHVARÕIVAMEISTRITE ja ALUKSNE TARBEKUNSTISTUUDIO “KALME” (Läti) liikmete ühine näitus rahvarõivastest “Kaks rahvast, üks ajalugu”
Näitusel “Kaks rahvast, üks ajalugu” on välja pandud Vana Võromaa 8 kihelkonna autentsed rahvarõivad, mis on valmistatud Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse rahvarõivaste valmistajate kooli lõpetanute poolt, ning Aluksne linna rahvamaja tarbekunstistuudio “Kalme” liikmete valmistatud Läti autentsed rahvarõivad. Rõivad on oluline osa meie mõlema rahva pärandkultuurist ja näitavad ilmekalt, kui sarnased me naabritena oleme. Meid lahutab erinev keel, kuid lähendavad samad traditsioonid ja sarnane ajalugu.

Näitused jäävad avatuks kuni 21. juunini 2013.

Alates 27. juunist Võru Linnagaleriis EESTI MAALIKUNSTNIKE LIIDU ühisnäitus “Ma pole ammu Võrumaal käinud. Minimalistlik maal”

Galerii on avatud tööpäeviti kell 12:00 – 18:30 ning Võru Kandles toimuvate ürituste ajal.
Näituse külastamine on tasuta.

Võru Linnagalerii leiad internetist – www.vorulinnagalerii.ee ja Facebookist.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht