Nahakunstnikud kujutavad Antoniuse galeriis valgust, aega ja illusiooni

Antoniuse õu

Teisipäeval, 3. aprillil kell 18 avatakse Antoniuse õue Lutsu 3 maja galeriis kolme eelmisel kevadel Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini eriala  lõpetanud kursusekaaslase ühisnäitus “Valgus. Aeg. Illusioon“. Oma töid eksponeerivad Kristi Valdek, Diana Rassulov ja Tiina Andron.

Iga kunstnik esindab üht näituse pealkirjas olevast mõistet. Näituse eestvedaja Tiina Androni sõnul sobivad tööd hoolimata erinevatest teemadest hästi kokku. „Kasutame uudseid tehnikavõtteid ja disainilahendusi. Lisaks olid need mõisted meie kõigi tööde inspiratsiooniallikaks. Alati kui midagi juhtub, on selleks teatud aeg, tekib teatud valgus, mõte satub vastuollu teadvusega − oli see ikka päriselt või oli illusioon…“

Valgustatud kottide autor Kristi Valdek kasutas oma tööde juures VU-meetrit, mis paneb erineva tugevusega heli taustal koti esipaneeli erinevalt vilkuma.

Diana Rassulovi tööd said alguse kahest naiste jaoks väga olulisest asjast: ajast ja paljude naiste lemmikesemest  −  ridikülist. Ta kasutas pidulike ridikülide juures erinevaid kellasid ja vastavalt kotile erinevaid dekoreerimise tehnikaid.

Nahakunstnik Tiina Andronit on pikka aega huvitanud nägemistaju, optilised illusioonid, kaksipidi pildid. Valminud kotikollektsioon on  tema nägemus illusiooni tekitamise võtetest. Kotid on pealtpoolt minimalistlikud, kuid seestpoolt avaneb täiesti uus illusoorne salamaailm.

Üheks näituse eripäraks peavad kunstnikud tarbeesemete eksponeerimist tasapinnalistena seintel, kui tavaliselt võib aksessuaare näha näitustel kas klaasvitriinides või modellide-mannekeenide käevangus.

Näitus jääb avatuks kuuks ajaks. Fotod töödest: http://on.fb.me/HnSqnu

Aprillis on Antoniuse õues nahakuu, kui lisaks näituse „Valgus. Aeg. Illusioon“ avamisele toimub veel mitmed põnevaid ettevõtmisi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht