Narva linnuses avatakse Narva Muuseumi näitus

Angelika Štitsalov

Neljapäeval, 5. veebruaril kell 16.00 avatakse Narva linnuses näitus “Mis see on?” Mis peitub selle pealkirja taga? Need on enamasti tavalised tarbeesemed, mille kuju järgi me neid tänapäeval tihti ära ei tunne. Nende esemete taga peituvates lugudes on palju huvitavat, õpetlikku ja mõnikord ka naljakat või ootamatut.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Esemed väärivad meie lugupidamist, tähelepanu ja arusaamist. Meie igapäevaeluks vajalike asjade taga on erinevate erialade meistrite loominguline mõte ja disain. Vahel me teame esemete taga olevaid isikuid, vahel mitte. Reeglina hangitakse asju praktilistel kaalutlustel ja igapäevaste toimingute teostamiseks. Kuid samas on need esemed ajaloo materiaalsed tunnistajad, ajuti ka ainukesed, eriti kui jutt käib ammustest aegadest.

Käesoleval näitusel eksponeeritud esemed leiavad harva tee näitustevitriinidesse ja seetõttu pälvivad nad ka harva tähelepanu. Need asjad ei ole rariteetsed, vastupidi, need olid 19.-20. sajandil laialt kasutusel. Aga tänapäeval kasutatakse neid haruharva, mistõttu ka muuseumi töötajatel on nende määramisel tihti vaja kasutada spetsiaalseid raamatuid.

Näitusel on kärbsepüünis, kõrvahark, võimasin, kahe tilaga kätepesunõu, lauakelluke, vaalikurikas ja –kaigas, žiletiteritaja jne. Neid esemeid on kasutatud aastakümneid ja isegi mitmeid sajandeid. Näituse etiketid pole seekord tavapärased, sest kõigile muuseumikülastajatele on antud võimalus osaleda mõistatusmängus. Tule ja arva ära, “mis see on?”!

Näituse koostaja on Narva Muuseumi teadur Tatjana Klimina ja näitusel eksponeeritud esemed pärinevad Narva Muuseumi kogudest.

Näitus jääb avatuks 18. maini 2009.

INFO: Tatjana Klimina, Narva Muuseumi teadur, 35 94524.
http://www.narvamuuseum.ee/?next=pressiteated&id=345&menu=menu_kula

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht