Narva Muuseumi Kunstigaleriis avatakse näitus „Avali hing“

Narva Muuseum

Reedel, 08. märtsil, kell 16.00 avatakse Narva Muuseumi Kunstigaleriis noore kunstniku Anna Tšainikova isiknäitus. Intrigeeriva pealkirjaga näitusel „Avali hing“ on esitatud portreid, illustratsioone ja maastikke. Näituse kuraator on Ilja Orav.

„Mulle meeldib jälgida ja jäädvustada hämmastavat inimkeha, selle emotsioonide ja iseloomu ilu,“ – kommenteerib oma loomingut noor kunstnik ise. Ennast neosümbolistina manifesteeriva Anna Tšainikova sõnul on neosümbolistide taotluseks anda oma töödes edasi hinge läbielamisi, ähmaseid ja segaseid meeleolusid, rahutuid tundeid ning põgusaid muljeid: „Ma ei tea kunagi, milline saab olema tulemus. Reaalsus ja fantaasia segunevad“.

Mõnede autori teostega on varem olnud võimalik tutvuda noorte kunstnike loomeliidu Fresh Art ühisnäitustel, 2011. aastal toimus Narva-Jõesuus kunstniku isikunäitus.

Anna Tšainikova on sündinud 5. aprillil 1988. aastal Moskvas. Huvi kunsti vastu äratas Anna T ainikovas tema kunstnikust isa Grigori Tšainikov, kes oli Vene Föderatsiooni Kunstiakadeemia korrespondentliige ja kelle töid on eksponeeritud üle kogu maailma. 2010. aastal lõpetas Anna Tšainikova Kossõgini nimelise Moskva Riikliku Tekstiiliülikooli tarbekunsti teaduskonna ning on pärast seda töötanud Eestis. Noor kunstnik tunnistab, et Narva-Jõesuus ammutab ta rohkem inspiratsiooni, kui suures metropolis. Anna kirglik huvi maalikunsti vastu on tänaseks leidnud väljenduse üle 200-s töös.

Ootame kõiki huvilisi Anna Tšainikova isikunäituse „Avali hing“ avamisele reedel, 8. märtsil kell 16.00 Narva Muuseumi Kunstigaleriis. Näitus jääb lahti 15. aprillini.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht