Neitsitorni muuseumkohviku avamine

Kalmar Ulm

Tallinna päeval, 15. mail taasavatakse pärast mahukaid renoveerimistöid Tallinna Linnamuuseumi uue filiaalina Neitsitorni muuseumkohvik.

Kaks aastat väldanud renoveerimistöid ja sisekujundust finantseeris Tallinna linn ligikaudu kahe miljoni euroga. Esialgu on torn avatud üritusteks ja tutvumiseks eelneval kokkuleppel. Suvel avab kõigile külastajatele uksed torni kolmel korrusel paiknev kohvik koos püsiekspositsiooniga Linnamuuseumi kogudest, kohvikut opereerib Tallinna Linnamuuseumi meeskond.

Torni esimesel korrusel saab animatsiooni vahendusel aimu ehitise ja piirkonna ajaloost, virtuaaltuur lubab torniga tutvuda ka vaegliikujatel.
Teise korruse galeriis avatakse lastenurk, keldrikorrus võõrustab ajutisi näitusi ning siin asub ruumikas saal seminaride, loengute, filmiõhtute jm ürituste korraldamiseks.

Muuseumkohvik eksponeerib keskaegse Tallinna kahte tähtsat eluvaldkonda: toitlustuskultuuri ja sõjandust. Pakume huvilistele ekskursioone ja erinevaid haridusprogramme. Lisaks saavad külastajad nautida hunnitut vaadet, mis avaneb kõigi kohvikukorruste suurest aknast ja kaitsekäikudelt Tallinna vanalinnale ning Taani kuninga aiale.

Neitsitorn oli osa keskaegse Tallinna edelapoolsest kaitsesüsteemist, mis rajati 14. sajandil seoses linnamüüri laiendamisega. Tegemist oli kaitsetorniga, mis tulirelvade arenedes varustati kindlusepüsside ja kahurite kasutamiseks sobivate laskeavadega. Torn sai kahjustada Liivi sõjas (1558–1583), alates 19. sajandi algusest kasutati seda elamuna. Neitsitornis  töötasid kunstnikud Kristjan ja Paul Raud, pärast Teist maailmasõda aga elas siin pikemat aega arhitekt Karl Burman.

Torn ja sellega külgnevad linnamüüri lõigud restaureeriti põhjalikult 1960.–70. aastatel, ehitati juurde üks korrus ja paigaldati vanalinnale avanev suur klaassein. 1980. aastal avati Neitsitornis kohvik, mis sai populaarseks nii turistide kui kohalike elanike seas. 2004. aastast suletud Neitsitorni asuti renoveerima 2011. aastal, kui ehitis siirdus Tallinna Linnamuuseumi haldusse.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht