Neljapäeval, 18. aprillil kell 19.00 Okupatsioonide Muuseumis ringkäik kuraatoriga näitusel “Metsavennad!”

Okupatsioonide Muuseum

Neljapäeval, 18. aprillil kell 19:00 toimub Okupatsioonide Muuseumis näitust “Metsavennad!” tutvustav jalutuskäik koos näituse kuraatori Martin Andrelleriga.

Et külastajad saaksid aimu, millistes punkrites metsavennad elasid, on näituse kuraator Martin Andreller 2012. aasta välitööde käigus mõõdetud punkrivallide järgi spetsiaalselt näituse tarbeks rekonstrueerinud Põrgupõhja punkri ning taastanud kirjelduste põhjal selle sisemuse. Põrgupõhja punker oli relvastatud vastupanu koordineerimiseks loodud Relvastatud Võitluse Liidu juhtkonna staabiks.

Kuna metsavendadega seotud materjali ei ole kuigi palju säilinud, siis seda väärtuslikumad on näitusel eksponeeritud esemed, millest mitmed jõuavad avalikusse ette esimest korda.

Ringkäigust osavõtt muuseumipiletiga.


25. aprillini on avatud Tukumsi muuseumi rändnäitus “Siberis kirjutatud kasetohukirjad”

Näitusele välja pandud kasetohukirjad on kirjutanud kümme Läti ja Leedu elanikku, keda oli karistatud vangistusega GULAG-is või küüditatud Nõukogude Liidu kaugematesse piirkondadesse (1941―1956). Neli autorit olid kodumaa reetureiks kuulutatud mehed, kes olid olnud ametis demokraatlikus Läti riigis või osalenud vastupanuliikumises nõukogude võimule. Ülejäänud kirjad on naistelt, kes olid Siberisse küüditatud oma meeste, poegade või isade tegevuse pärast.

Siberis kirjutatud kasetohukirjad on nende küüditatud inimeste eluloo sümboolseteks dokumentideks, aga ka kodumaa-armastuse tõendiks. Näitusele välja pandud kirjad teeb haruldaseks tõik, et need tõepoolest jõudsidki GULAG-i laagritest adressaatideni.

Vitriinis on väljas ka kasetohust esemed Eesti Okupatsioonide Muuseumi kollektsioonist.

OLETE OODATUD!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht