Niguliste muuseumit ja Suurgildi hoonet saab külastada soodsamalt

Evelina Vedom

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Laupäevast, 9. märtsist pakuvad Niguliste muuseum ja Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone tavapärasest soodsamat piletihinda. Sooduspileti saab lunastada pärast seda, kui muuseumikülastaja on ühes muuseumis juba käinud. Niguliste muuseumi piletiga on sissepääs Suurgildi hoonesse soodushinnaga ja vastupidi.

Muuseumikülastajatel on võimalik Niguliste muuseumi näituselt „Ars moriendi – suremise kunst” üles otsida 17. sajandil Tallinnas sündinud ja siia maetud Rootsi kuningriigi kindralfeldmarssali Fabian von Ferseni kuldbrokaadist surikuub. Surirüü juurde kuulunud mütsi võib aga näha Suurgildi hoone näituseruumis „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu”.

Niguliste muuseumi näitus „Ars moriendi – suremise kunst” keskendub kesk- ja varauusaegsele mälestamis-, matuse- ja surmakultuurile, pühendudes eeskätt nende teemade kajastumisele selle perioodi kirikukunstis. Näitus kaasab ja seletab lahti Niguliste muuseumis väljas olevaid hauaplaate, epitaafe, vappepitaafe ja teisi sakraalkunsti teoseid. Matusetraditsioonide ja -riituse tavasid ning läbiviimist avavad kultuuriloolised esemed, nagu näiteks erinevad kirstukaunistused alates keskajast kuni 18. sajandini, metallsargad ja matuseregaaliad.

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avatud püsinäitus „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu” aitab mõista siin elanud inimeste erakordsust ning tutvustab neid enim mõjutanud ajaloosündmusi. Ekspositsioon avab Eesti inimeste minevikku põnevate teemaruumide kaudu. Väljapanekul „Asja hing” on teiste eksootiliste ja haruldaste asjade hulgas eksponeeritud mitmeid surmakultuuriga seotud esemeid. Näha saab nii Fabian von Ferseni kuue juurde kuulunud mütsi, kassi sarkofaagi, muumia kätt, vaenlase juustest valmistatud käevõru ja palju muud ebaharilikku.

Niguliste muuseumi piletihinnad Suurgildi hoone pileti esitamisel:

Täispilet: 2 eurot (tavahind 3,50 eurot)

Sooduspilet õpilasele, üliõpilasele, pensionärile: 1,20 eurot (tavahind 2 eurot)

Perepilet: 5 eurot (tavahind 7 eurot)

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone piletihinnad Niguliste muuseumi pileti esitamisel:

Täispilet: 3 eurot (tavahind 5 eurot)

Sooduspilet õpilasele, üliõpilasele, pensionärile: 2 eurot (tavahind 3 eurot)

Perepilet: 7 eurot (tavahind 9 eurot)

Sooduskampaania kehtib kuni 2. juunini 2013.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht