Noore Fotokunstniku konkursi võitja näitus Evald Okase Muuseumis

Evald Okase Muuseum

NOORE FOTOKUNSTNIKU KONKURSI VÕITJA AVAB EVALD OKASE MUUSEUMIS NÄITUSE

Teisipäeval 26. juunil kell 17.00 avatakse Haapsalus Evald Okase Muuseumis

Renee Altrovi fotonäitus „Laps minu täiskasvanud kehas“.
2012. aasta Noore Fotokunstniku konkursi võitja Renee Altrov on vabakutseline fotokunstnik, kes lõpetab sel kevadel Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia eriala.

Renee on tudeerinud ka Tampere Ülikoolis kaunite kunstide erialal ning osalenud mitmetel grupinäitustel, millest kunstnikule kõige südamelähedasem ja enim tähelepanu pälvinud on 2010. aastal toimunud dokumentalistiline grupinäitus „Kassarlased oma kodulävel“.

Evald Okase Muuseumis avatav Renee Altrovi näitus „Laps minu täiskasvanud kehas“ tegeleb küsimusega, kuidas vabaneda elu jooksul kogunenud emotsionaalsetest reaktsioonidest, mis tekivad kokkupuutest talle lähedaseks saanud asjadega.
Korrates lapseea lemmiktegevusest – esemete detailideks lammutamisest saadud kogemust avastab ta, et demonteeritud ja oma argiselt harjumuspärase funktsiooni kaotanud objekt sunnib end värskelt vaatama; muutub uueks ja rikkumatuks justnagu läbi lapsesilmade nähtuks.

Gregor Taul viitab R.Altrovi väljapanekut kirjeldades Uku Masingu esseele “Normaalse mõtlemise armetusest”, kus Masing kõneleb narkoosi mõjust inimesele. Narkoos kaotavat meie meeled järgmises reas: ruum, aeg, kausaalsuse taip, tajumine, kuulmine, nägemine, kompimine, fantaasia, loogika, mina-tsoon. Tundub, et ka mitmed teised enam või vähem loomulikud narkoosid nagu uni, palavik, meelemürgid, seks, mäng või lapsepõlv, kaotavad samadel alustel meie nn reaalsuse. Masing kirjutab, et kui ruum, aeg, kausaalsus on kuidagi eemaldatud, siis on üliimelik, kui teravaks lähevad meeled ja kui hõlbus on neid suunata kohalt teise või ühe asemel võtta teine. Olgu märgitud, et lastel pole meelte pealmised kihid kuigi paksud ja küllap selles asi ongi, et lapse fantaasia on hulga elusam.

Gregor Tauli sõnul mõjuvad Altrovi fotod märkamatu tõukena õndsa või õudse fantaasia juurde, milles olles üldse ei küsigi ruumi, aja, kausaalsuse kohta, vaid lihtsalt tunned end neis fotodes ära, oskad neid tingimata lugeda ja need kõnetavad sind kümnel eri viisil, olgu siis läbi detailide, kompositsiooni, loo, mälestuste, hirmude või millegi muu.

Näitus „Laps minu täiskasvanud kehas“ jääb avatuks 13. juulini.

Väljapanek valmis Artprint ja HP poolt välja kuulutatud Noore Kunstniku stipendium 2012 raames ning selle koostamist toetasid Artprint ja HP, MTÜ Fotokunstnike Ühendus,
Tartu Kõrgem Kunstikool, Eestifoto, Print Grupp, Saku, Surfhouse, Kink Konk, Birdeye
Entertainment ja Kodumajutus Terviseks.

Näituse avamisel kostitavad külalisi Pernod Ricard Estonia, Lavazza ja A. Le Coq.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht