Novembris algab Eesti koolilastele mõeldud kultuuripealinna noore publiku programm

Andri Maimets

SA Tallinn 2011 alustab kultuuripealinna noore publiku programmi, et anda Eesti koolilastele võimalus osaleda tasuta Tallinna erinevatel kultuurisündmustel. Esimene koostööprojekt „Minu orkester“ avab 100 Paide, Türi ja Tallinna koolilapsele uksed Põhjamaade Sümfooniaorkestri proovisaali.

Kultuuripealinna noore publiku programmi esimesel ettevõtmisel 20. ja 22. novembril Estonias osalevad noored saavad end hetkeks nimeka orkestri liikmena tunda ja Anu Tali dirigendikepi all koos kogenud muusikutega pillimängu harjutada. Proovile eelneb ringretk Estonias ning kohtumine sümfooniaorkestri liikmete ja solisti Mihkel Polliga. Lisaks pääsevad õpilased tasuta orkestri kontserdile „Kohtumispaik: Eesti“, mis toimub Estonia kontserdisaalis 24. novembril.

„Anname mitte üksnes Tallinna, vaid kogu Eesti koolilastele võimaluse osaleda lähiaastatel Euroopa kultuuripealinnaga seotud erinevatel kultuurisündmustel – seda mitte pelgalt passiivse pealtvaataja, vaid aktiivse kaasalööja ja õppurina,“ tutvustas SA Tallinn 2011 turundusjuht Katrin Remmelkoor noore publiku programmi. „Loodame, et väljaspool koolitunde saadud vahetu kogemus ja oma-silm-on-kuningas-põhimõttel õppimine mõjub noori nakatavalt ning aitab kaasa tuleviku kultuuriloojate ja -tarbijate kasvatamisel,“ sõnas Remmelkoor.

Ettevõtmise vastu on elavat huvi tundnud koolid ja noorteühendused üle terve Eesti. Noortele pakuvad osalemisvõimalusi kultuuri- ja spordiorganisatsioonid ning festivalide ja teiste sündmuste korraldajad, kelle projektid kuuluvad Tallinn 2011 programmi. Lisaks avaüritusele „Minu orkester“ on programmiga juba liitunud näiteks muusikafestival „Täiuslik vaikus“ ja Birgitta festival, mis kuuluvad kultuuripealinna eelprogrammi 2010. aastal. 

Kultuuripealinna noore publiku programmi eesmärk on jätkata tegevust ka pärast 2011. aastat.

Koostöös Anu Tali ja Põhjamaade Sümfooniaorkestriga sündivale projektile „Minu orkester“ on oma õla alla pannud ka AS Kalev, kinkides kõigile esimeses õppeprogrammis osalevatele lastele advenditervitusena kommipaki.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht