O. Lutsu majamuuseumis avatakse näitus Marie Under 130

Kaari Siemer

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Neljapäeval, 7. märtsil kell 15 avatakse O. Lutsu majamuuseumis (Tartu Riia 38) näitus „Marie Under 130“.

Eesti kõigi aegade ühe väljapaistvama luuletaja sünnist möödub 27. märtsil 130. aastat. Alustanud sensuaalse ja enesekeskse luuletajana, jõudis Under oma arengus välja üldinimlikult filosoofilise ja ühiskondliku mõtteluuleni. Koos isamaaga kannatusajad läbi elanud ja luulesse valanud poetessist sai II maailmasõja ajal meie rahva armastatud tribuun – julgeim ja kaastundlikem poliitiline luuletaja. Pagulusaastatel eakana loodud igatsuslaulud okupeeritud kodumaale kuuluvad oma sugereeriva poeetilise jõulisuse poolest Underi luule tippsaavutuste hulka.

Näitus esitleb luuletaja elu- ja loomingulugu ning teoseid.  Huvitavad fotod pärinevad Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse ning Eesti Kirjandusmuusumi fondidest. Väljapaneku pärliteks on poetessi perekonnale kuulunud esemed. Enamikku neist  eksponeeritakse esimest korda.

Avamispäeva kavas on ettekanne Elle-Mari Taliveelt Marie Underi elust ja luulest ning poeedi loomingut esitavad Tartu Tamme Gümnaasiumi õpilased   Piibe Leigeri ja Külli Saia juhendamisel.

Alates 8. märtsist saab tellida näituse juurde haridusprogrammi, mis sobib õpilastele täiendama Underi käsitlust ning kõigile muudele huvilistele.

Näituse kuraatorid on Liivi Rosenvald  O. Lutsu majamuuseumist ja Elle-Mari Talivee Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse muuseumiosakonnast, kujundas Joonas Õunapuu, teostas Seri Disain OÜ.

Näitus on valminud O. Lutsu majamuuseumi ja Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse koostöös ning jääb avatuks aprilli lõpuni.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht