Ökomäss mässab energiasäästlikkuse ja teadliku tarbimise nimel

Eesti Vabaõhumuuseum

Eelseisval nädalavahetusel toimub Tallinna Telliskivi Loomelinnakus teine Ökomäss, mille fookuses on energiasäästlikus. Eelmisel aastal alguse saanud perefestival propageerib teadlikku tarbimist ja keskkonda säästvat elustiili ning pakub kahe päeva jooksul nii oskusteavet kui ka temaatilist meelelahutust nii suurtele kui väikestele. Sissepääs üritusele on tasuta. Ökomässu korraldajateks on Säästva Renoveerimise Infokeskus ja Eesti Vabaõhumuuseum.

Säästva Renoveerimise Infokeskuse juhataja Tarmo Elvisto sõnul on ürituse üheks eesmärgiks aidata murda stereotüüpe, mille järgi on säästev mõtte- ning eluviis liiga kallis ning elukauge.

„Oleme paraku harjunud masstootmise ja ületarbimisega ning nende nähtuste globaalsed tagajärjed tunduvad ebamäärased ja ebaolulised. Ent loodussäästlikkus on hea viis, kuidas igaüks meist saab oma elu paremaks muuta. Näiteks, energiasäästlikuks renoveeritud majas hoiame kokku kütte- ja elektrikuludelt, mis on varsti avaneva elektrituru tingimustes vägagi tervitatav nähtus. Lisaks tagavad õiged ehitusmaterjalid parema tervise kõigile majas elavatele inimestele,“ rääkis Elvisto.

15. ja 16. septembril toimuva Ökomässu kavas on ökoehitusmess, temaatilised seminarid ja praktilised töötoad, filmiprogramm ja põnevad tegevused lastele. Seminaridel esinevad spetsialistid Eestist, Soomest ja Rootsist, kes lisaks energiasääslikkusele räägivad ka muinsuskaitsest, restaureerimisest, elektriautode ja alternatiivenergiaallikate kasutusvõimalustest. Töötubades saab ökoehitustööde kõrvalt proovida kätt ka näiteks karjusepilli valmistamises. Filmiprogrammi raames näidatakse dokumentaalfilme, mis käsitlevad Ökomässu põhiteemadega seonduvaid ideid. Ürituse kava leiab veebilehelt ecomess.eu

Üritus toimub mitme partneri toel, kelle seas on Cool Bricks, ProNatMat, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Euroopa Regionaalarengu Fond, HELTH ja Kesk-Läänemere programm INTERREG IV A.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht