Olete oodatud näituse „4+6“ avamisele 03.08.12, kell 16.00. Haapsalu Linnagaleriis.

Haapsalu Linnagalerii

Tekstiil ja keraamika Katariina Gildist

Katariina Gildi tarbekunstnike ühendus on Tallinna vanalinnas tegutsenud juba 17 aastat. Avatud ateljeedes toimuva tööprotsessi ja ühise tegevuse kõrval on kõik “katariinad” olnud jätkuvalt aktiivsed kunstnikud. Ühisnäitusi on olnud Taanis, Prantsusmaal, Rootsis ja Leedus, muidugi ka Eestis. Seekordne väljapanek Haapsalu Linnagaleriis koosneb seinatekstiilidest ja keraamikast.

Neli isikupärase käekirjaga tekstiilikunstnikku on vaatamata kangapõhisele õmblustehnikale täiesti eriilmelised. Ene Parsi etnograafiline pilgupüüdja “Eesti triibukood” on huvitava saamislooga ning tulevikus täienev teos. Anni Kreem on oma meisterlikkusel lasknud vallatleda armsate ja toredate inimeste portreedega. Maija Liisa Kruus on lennukalt kasutanud lapitehnka võimalusi suuremate ning väiksemate piltide õmblemisel. Kaire Tali seinatekstiilid näitavad erinevate kangaste ühendamise võimalusi ning väärtustuvad läbi aeganõudva käsitsi õmblemise ja tikandi.

Savikoja kuus keraamikut on kordumatu ja iskupärase käekirjaga kunstnikud. Jarõna Ilo teos on romantiline austusavaldus kauge aja taha… Äkki tundmatud asjaosalised tunnevad endid siin ära? Kadri Jäätma, Virve Kerm, Jane Paadimester. Ülle Rajasalu ja Marit Tedrekull eksponeerivad keraamilisi suurvorme. Mõjudes küll skulpturaalselt, on neil enamasti ka tarbeväärtus. Näituseobjektidena võluvad neis peened tehnilised finessid ja suurepärased vormid.

Tekstiilikunstnikud:
Anni Kreem, Maija-Liisa Kruus, Ene Pars, Kaire Tali

Keraamikud:
Jarõna Ilo, Kadri Jäätma, Virve Kerm, Jane Paadimeister, Ülle Rajasalu, Marit Tedrekull

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Näitus jääb avatuks augusti lõpuni.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht