Olivia Verev & Maarja Nurk Hobusepea galeriis

Elin Kard

Kolmapäeval, 26.06.2013 kell 18.00 avavad OLIVIA VEREV (1986) ja MAARJA NURK (1987) Hobusepea galeriis ühisnäituse „Ma ei näe, mida sa mõtled“.

Näitus koosneb installatsioonidest ja maalidest, mille keskseks teemaks on sõnumi edastamise keerulisus, seda nii isikliku suhtluse tasandil kui ka näiteks kunstniku ja vaataja suhtluse kontekstis. Maaliseeria mehhaaniline iseloom annab edasi absurdset kordamise ja luhtumise tunnet, video puhul võib rääkida vaakumist või eraldatusest, mida väljendab vee all olevate silmade pilkumine. See on püüdlus edastada sõnumit, mis ei ole esmapilgul arusaadav. Interaktiivne videoinstallatsioon annab vaatajale füüsilise kogemusena edasi eraldatuse ja ka teatud saamatuse lämmatavat ja ängistavat tunnet.

Näitust tervikuks koondavateks märksõnadeks on nägemine ja infovahetus nägemismeele abil. Maalid oma mehhaanilises minimalismis segavad vaatamist, tühistades pilti ennast ja pühkides kujutist ära. Videoinstallatsioon võimaldab vaatajal edastada videol paistvate silmade kaudu koodi, kuid see on raskesti dešifreeritav ning jõuab välja teatud paratamatuse ja absurdini, olles nagu äärmiselt ebaefektiivne suhtlusvahend, mis on määratud luhtuma.

Need korduvad absurdsed püüdlused suhestuda/suhelda moodustavad poeetilise terviku ja võimaldavad tajuda tühjust ning lõputuid kordusi, mis sõnumi edastamisel aset leiavad.

Olivia Verev ja Maarja Nurk

Näitus jääb avatuks 15. juulini 2013.

Tänud: Madis Tänav, Villem Jahu, Eduard Meresmäe, Taavi ja Misha, Kaitseliidu Rapla Malev, Vaakum OÜ.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Näituseid Hobusepea galeriis toetab Eesti Kultuuriministeerium.

Olivia Verev lõpetas 2008. aastal Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala ja kaitses 2011. aastal magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemia interdistsiplinaarsete kunstide erialal. Aastatel 2007-2008 täiendas end Braunschweigi Kunstiülikoolis ruumikontseptsiooni ja helikunsti erialal. 2008. aastal pälvis Verev Eduard Wiiralti nimelise noore kunstniku stipendiumi. http://www.oliviaverev.com

Maarja Nurk lõpetas 2009. aastal Tartu Ülikooli maalikunsti erialal ja kaitses 2012. aastal Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide teaduskonnas magistrikraadi. Aastatel 2007-2008 täiendas Nurk end E.M.A. Instituudis Greifswaldis, Saksamaal. http://maarjanurk.weebly.com

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht