Omaalgatuslike kultuuripraktikate sümpoosion Moostes

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus

25. augustil kohtuvad Moostes, Kunsti- ja Sotsiaalpraktikate Keskuses MoKS toimuval sümpoosionil „Käsi, mis sind toidab“ omaalgatuslike kultuuripraktikate vedajad ning valdkonna uurijad. Kakskümmend aastat iseseisvust on ühiskonnale selgeks õpetanud neoliberaalse kapitalismi toimemehhanismid ja retoorika; millised on sel foonil olustik ja toimimiskeskkond, probleemid ning võimalused omaalgatuslikele kultuuripraktikatele Lõuna-Eestis? Kokkusaamise teemaks ongi Eesti kultuuripoliitika regionaalne mõõde võrguajastul ja urbaniseeruvas maailmas, kus geograafiline asukoht kaotab järjest enam tähtsust.

Tiheda programmiga töise sümpoosioni raames uuritakse nii korraldustöö kitsaskohti, läbipõlemisfaktoreid kui ääremaastumist. Üldise teoreetilise konteksti loovad Egge Kulbok-Lattiku ja Aet Annisti ettekanded, regionaalse kultuurikorralduse mehhanismidele heidavad valgust Põlva ja Võru maavalitsuste kultuurijuhid. Omaalgatuslike kultuuripraktikate vajadusi kaardistavad ning kogemusi jagavad Madis Mikkor, Hendrik ja Kadi Noor (Sänna kultuurimõis), Lemmit Kaplinski (NELK, Tartu), Imbi Paju (kirjanik ja produtsent, Võtikvere raamatuküla), Rael Artel, Kaisa Eiche (ART IST KUKU NU UT), Helen Tammemäe (vabakutseline kultuurikorraldaja, Müürilehe peatoimetaja), Anders Härm (EKKM, Tallinn), Kauksi Ülle ja Evar Riitsaar (kirjanik ja kunstnik, Halas Kunn asutajad), Siiri Kolka (MoKS), Mari Kartau (kunstikriitik ja kuraator), Oove Allmaa (Meleski kultuurivabrik), Raul Oreshkin (Tartu Loomemajanduskeskus) jt.

Rahvusvahelise liini toob sisse Soome rühmituse Mind Less Company statistilis-kunstiline etteaste, mis on üks osa nende Lõuna-Eesti linnades toimuvast performance’i-seeriast. Saksa liidumaade kultuuri rahastamist tutvustab Ilona Trimborn-Bruns Baden Württenbergist ja üleeuroopaliste organisatsioonide toimimisest kõneleb Trans Europe Halles võrgustiku näitel Birgitta Persson.

Sümpoosion “Käsi, mis sind toidab” on katse panna koos rääkima uurijad ja praktikud ning luua sõltumatutele kultuurikeskustele ja -initsiatiividele platvorm tihedamaks omavaheliseks suhtluseks. Toimuva arutelu käigus otsitakse lahendusi kerkinud teemadele ning kavandatakse edasisi samme ja tegevusi. Sümpoosioni tulemite põhjal on kavas esitada valdkonna esindajate pöördumine riigi kultuuripoliitika aluste koostajatele.

Ettevõtmise eestvedajateks on Egge Kulbok-Lattik (tel. 58 180 723), Madis Mikkor (tel. 55587222) ja Maarin Ektermann (tel. 555 20 882).

Rohkem infot kogu ürituse kohta ning päevakava: http://collegiumfestum.wordpress.com/2012/07/26/moostes-arutletakse-omaalgatuslike-kultuuripraktikate-teemal/

Kohtumiseni Moostes!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht