Pärnus avatakse kolm Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengite näitust

Piret Kaevats

5. -29. aprill on Pärnu Keskraamatukogus avatud Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengite näitused „ODE“ ja „VÄLJENDADES VÄLJENDAMATUT“ ning Endla teatris näitus  „TÕMME“.

* PÄRNU KESKRAAMATUKOGU fuajeegaleriis:

ODE
Näitusel „ODE” on eksponeeritud Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) II kursuse tudengite joonistused.
Autorid on näitust iseloomustanud alljärgnevalt:
„Kallis näituse külastaja, viime teid erilisele jalutuskäigule. Siseneme klassiruumi, kuhu on kogunenud noored talendid, et oma kätt harjutada, joonistamaks elavat modelli, tütarlaps Odet. Näitus on paigutatud nõnda, et suudaksite elavalt kujutada kõndimist ümber neiu. Igal sammul võite näha maailma erinevalt ja samas veidi sarnaselt – iga joonistaja silmade läbi. Iga tudeng on kujutanud modelli just omal moel andes tööse oma isikupära ja erilisuse.“
Joonistuste autorid on TKK meedia- ja reklaamikunsti, skulptuuri ja maalingute eriala II kursuse tudengid:  Rasmus Eist, Marian Holtz, Katrina Kolk, Katrin Maask, Triin Mändla, Maigi Omler, Malle Raet, Vallo Raudsepp, Kati Seeme, Kristel Sergo, Merili Sulg, Andres Handsmitt, Heigo Heinleht, Silvia Isak, Gerli Carol Koppel, Liis Kurm, Maarika Martins, Kalev Mölder, Sirli Ruus, Anu Salumaa, Mirjam Siim, Anni Suvi ja Nele Tullus
Kursust juhendas TKK joonistamise lektor Ave Avalo. Joonistused valmisid 2013 kevadel.

Täiendav info:
Ave Avalo
Tartu Kõrgem Kunstikool
Üldainete osakond
Tel +372 513 9740
e-mail ave.avalo@artcol.ee

VÄLJENDADES VÄLJENDAMATUT
„Väljendades väljendamatut” on TKK tudengite kunstnikuraamatute väljapanek.
Vaadates enesesse näeme sageli segadust, mis kuskil teises reaalsuses nii korrapärane tundub. Näitus „Väljendades väljendamatut“ on püüd selles sisemises segaduses läbi kunstnikuraamatu meediumi, orienteeruda ja endale meelepäraselt korda luua .
Kunstnikuraamat on meedium, mis annab loojale vabad käed oma idee väljendamisel.  Samas paneb teatud piirid, mida iga looja isikupäraselt lahendab.
Näitusel on väljas  valik TKK-s 2013 a kevadel toimunud valikaine “Kunstnikuraamat kui eneseväljendus“ tehtud töödest. Tööde väljapanek koosneb projektidest, kus tudengid said katsetada erinevaid variante oma ideede teostamiseks.
Näitusel osalevad tudengid: Karin Ojaste, Mirjam Hinn, Marian Holtz, Karolin Kallas, Maris Kaskmann, Erika Kool, Mona Menets, Maari Soekov, Kadri Teenu, Liis Turnau ja Kersti Teenu.
Kursust juhendas TKK õppejõud Maila Käos.

Täiendav info:
Maila Käos
Tartu Kõrgem Kunstikool
Tel +372 5557 1455
e-mail maila.kaos@artcol.ee

TKK üliõpilastööde näitused „Ode” ja „Väljendades väljendamatut” on eksponeeritud  Pärnu Keskraamatukogus 5. -29. aprill.
Pärnu Keskraamatukogu (Akadeemia 3) on avatud E-R 10.00-19.00 ja  L 10.00-15.00. Iga kuu viimasel reedel on raamatukogu suletud.

* PÄRNU TEATRI ENDLA KÜÜNI KORIDORIDES:

Graafikanäitus TÕMME
Trükiplaatidelt värvitõmmiste väljameelitamine on põnev ja loominguline töö: alustades trükiplaatide graveerimisest, värvide valikust ja plaadile pealekandmisest, graveeritud pildi väljapühkimisest jne.
Näitusel esitletud graafilised lehed on tulnud trükipressi alt, väljendamaks noori inimesi alati köitnud teemasid nagu muusika, mängud, portreed, pihtimused ja teatraalsus.
Graafikakunst on endaga kaasa tõmmanud TKK meedia- ja reklaamikunsti, tekstiili, nahadisaini, mööbli kujundamise ja restaureerimise, fotograafia ning maalingute eriala üliõpilasi.
Selle kollektsiooni kõrg- ja sügavtrükitehnikas tõmmised on valminud 2012. aasta kevadsemestril toimunud valikainekursuse raames.
Näitusel esinevad: Liisi Antson, Kati Areda, Natxo Borreda Ubeda, Maria Evestus, Riti Jänesmägi, Paul Kormašov, Katri Korbun, Riin Kivisild, Mari Kõrgesaar, Paula Kübard, Kairi Lentsius, Agnes Liping, Karl Lepp, Helen Lennuk, Ingel Martin,  Kadri Nutt, Jaanus Paaver,  Sandra Rodrigues Rios, Joonas Riisalu, Kadri Riives, Siim Sokk, Piret Väljataga
Kursust juhendasid Eve Eesmaa, Kadri Toom ja Tarvi Laamann.
TKK  üliõpilastööde näitust „Tõmme“ saab vaadata Pärnu Endla teatri Küüni koridorides  5. -29. Aprill.
Endla teatri küüni koridoride galeriid on avatud etenduste publikule. Endla teater asub aadressil Keskväljak 1, Pärnu.

Täiendav info:
Eve Eesmaa
Tartu Kõrgem Kunstikool
üldainete osakond
tel +372 55661166
eve.eesmaa@artcol.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht