Paul Kuimet ja Mikko Rikala Hobusepea galeriis

Elin Kard

Kolmapäeval, 29.08.2012 kell 18.00 avavad PAUL KUIMET (1984) ja MIKKO RIKALA (1977) Hobusepea galeriis ühisnäituse „Clouds and Waves“.

Eesti Kunstiakadeemia magistrantuuris õppiv Paul Kuimet on bakalaureuse kraadi kaitsnud Eesti Kunstiakadeemias, täiendanud end Helsingi Disaini- ja Kunstiülikoolis Soomes ning õppinud Balti Filmi- ja Meediakoolis ning Ida-Londoni Ülikoolis filmi- ja videokunsti. Siinse publiku hulgas on Kuimet seni ilmselt enim tähelepanu pälvinud 2010. aastal toimunud urbanistlikku keskkonda ja selle identiteedi kujunemist käsitlenud isiknäitusega „In Vicinity“ Hobusepea galeriis ning teema edasiarendust isiknäitusel „Viewfinders“ 2011. aastal Tallinna Kunstihoone galeriis. Aastal 2011. pälvis Paul Kuimet Eduard Wiiralti nimelise noore kunstniku stipendiumi.

Helsinki elav ja töötav Mikko Rikala õpib hetkel Aalto Ülikooli Disaini- ja Kunstiülikooli fotograafia magistrantuuris ning on bakalaureusekraadi kaitsnud Lahti Disainiülikoolis ja täiendanud end Kataloonia Ülikooli pilditöötluse ja multimeedia tehnoloogiakeskuses ning Arlesi Fotograafiakoolis Prantsusmaal. 2010. aastal pälvis Rikala Espoo Kaasaegse Kunsti Muuseumi EMMA ja Tapiola Grupi poolt välja antava noore kunstniku auhinna „EmmaPrize“.

Autorite sõnul on käesoleva näituse teema fotograafia – „viis, kuidas fotograafiast mõelda kui materiaalsest ja teoreetilisest ainesest. Näituse “Clouds and Waves” eesmärgiks on välja pakkuda erinevaid ideid, väiteid ja teooriaid aja, materiaalsuse ja kontekstuaalsuse kohta fotograafias. Võiks öelda, et kohati väljendub see humoorikal viisil. Fotograafilise materjali Teine Pool näib kohati paljastuvat, ent tundub, et omandades omaette tähendusi jääb selles Teises Pooles alati midagi varjatuks.

Näituse nimiteos “Clouds and Waves” käsitleb representatsiooni küsimust fotograafias. Võiks öelda, et käesoleva näituse kontekstis ei peegelda fotograafia ei reaalset ega fiktiivset tõde, vaid pigem iseennast. Hetkeks võib küll siiski tunduda, et selles teoses eksisteerib peegeldus nii visuaalselt kui ideeliselt.“

Näitus jääb avatuks 10. septembrini 2012.

Tänud: Fred Laur, Indrek Sirkel, Hannu Rikala, Laura Toots, Cecilia Hammanén, 95, kohvik Must Puudel.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Näituseid Hobusepea galeriis toetab Eesti Kultuuriministeerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht