Pedaspea varjualuste parki lisandub uus rajatis, üliõpilaste sõnul kaheksas maailmaime

Anu Piirisild

Iga augusti keskel veedavad Eesti Kunstiakadeemia 1. kursuse arhitektuuritudengid juhendaja arhitekt Jaan Tiidemanniga Pedaspeal, Lahemaa rahvuspargis 10 päeva, et kogeda, mis lisaks heale ideele arhitekti ametiga veel kaasneb. Ehitamiseks antud ajaga peab kursus jõudma ehitusplatsi ette valmistada, projekteerida, ehitada, tekkivaid probleeme ja vastuolusid lahendada. Üliõpilaste sõnul kerkib seekord Pedaspeale kaheksas maailmaime.

Varjualuse projekteerimine on EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna I kursuse kevadsemestri keskne õppeülesanne, mida juhendavad professor Andres Alver ning assistendid Ott Alver ja Mari Rass.

Eesti Kunstiakadeemia tudengite ettevõtmist toetab Eesti Metsa- ja Puidutööstuste Liit, andes tudengitele võimaluse eksperimenteerida ja ellu viia oma esimesi ideid. Väikevormi lähteülesande kohaselt eeldatakse puidupõhiste materjalide kasutamist. Puit kui kergesti vormitav ja laiade kasutusvõimalustega taas populaarsust koguv materjal on tudengite katsetuste jaoks parim valik. Lisaks mängib rolli ka puitmaterjali kodumaisus.

„Tulevaste arhitektide töö puiduga tõstab lootust, et see materjal leiab julget kasutust ka nende tuleviku loometöödes. Usume, et EKA ja EMPLi koostöö on hea pinnas uute ja innovaatiliste puidukasutuse lahenduste sünnile,“ sõnab Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu tegevjuht Ott Otsmann.

Pedaspea mereäärsele metsarajale kerkinud varjualuste park pakub põnevat avastamisrõõmu igas vanuses seiklejaile, sest varjualustele saab peale ronida, neist üle jalutada, sisse pugeda ja isegi kiikuda. 

Varasematel aastatel on ehitatud seitse varjualust: GIIK (2006), TORN (2007), LUIK (2008), KOLM (2009), SPIN (2010), VARING (2011) ja LAAS (2012).

Kõik huvilised on avamisele oodatud 16. augustil kell 19.  Varjualuste pargi asukoht: http://tinyurl.com/6awdsd

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht