Pedaspeale kerkib neljandat korda tudengite valmistatud varjualune

Ave Randviir

Kolmapäeval, 19. augustil kell 15.00 avatakse Lahemaal Pedaspea külas matkaraja veerel varjualune „KOLM”, mis valmib  Eesti Kunstiakadeemia I kursuse 15 arhitektuuriüliõpilase kümne päeva pikkuse ühistööna.

Varjualuse projekteerimine on EKA arhitektuuri osakonna I kursuse tudengite kevadsemestri ülesanne. Tudengeid juhendasid professorid Andres Alver ja Jüri Soolep. Hetkel ehitatav varjualune valiti välja 15 tudengitöö seast, selle autoriks on Kristi Tuurmann. Varjualuse ehitamist juhendab arhitekt Jaan Tiidemann.

Õppeülesande eesmärgiks on tutvustada tudengeid ehitise valmimise protsessi ja sellega kaasnevate probleemidega. Üliõpilaste käsutusse antakse vaid võsane ehitusplats ning ehitusmaterjalid. Ehitusplatsi ettevalmistus ja projekteerimine toimuvad paralleelselt: selles faasis jaotatakse tavaliselt omavahel erinevad rollid ehitajast arhitektini ning puututakse kokku ka erinevatest ametitest tulenevate vastuoludega.

Tudengite kätega ehitatud varjualune kerkib Lahemaale juba neljandat aastat. Varasematel aastatel on ehitatud varjualused GIIK (2006.a), TORN (2007.a) ja LUIK (2008.a).

Varjualuse ehitamist toetab Eesti Kultuurkapital.
Varjualuse asukohta vaata: http://tinyurl.com/6awdsd

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht